Cibulkovej sa ľahšie pôjde na dovolenku

Bez názvu
Dominika Cibulková Foto: SITA/AP

MOSKVA 19. októbra (WEBNOVINY) – K slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej nebol žreb v Moskve príliš žičlivý, ale potom ani ona k svojej kamarátke. Favorizovanej domácej Anastasii Pavľučenkovovej dala v rozhodujúcom sete „kanára“. Revanšovala sa jej tým za nedávnu tesnú prehru a pre agentúru SITA skonštatovala: „Určite je to veľmi cenné víťazstvo. Som naozaj rada, že som jej odplatila to Tokio. Zdolala som ju prvý raz pri štvrtom pokuse aj s naším juniorským obdobím. Sme dobré priateľky, často spolu hrávame debla, dôkladne sa poznáme. V tom treťom sete som hrala maximum, bola som agresívna, tlačila som sa do returnu, cítila som sa na kurte veľmi dobre. Súperke som toho veľa nedovolila. Na miestnom hlavnom dvorci som ešte neprehrala, nechcem to zakríknuť. Predvlani som na ňom vyradila Ivanovičovú a potom som prehrala so Zvonarevovou na vedľajšom kurte, vlani s Martínezovou-Sánchezovou takisto. Vtedy išlo o môj prvý zápas po dlhej zdravotnej prestávke, bolo to také rozbehové.“

Štvrťfinalistka newyorských US Open 2010 Cibulková po návrate z ázijského miniturné nečakane podľahla v 1. kole v rakúskom Linzi Grékyni Eleni Daniilidouovej, ale na terajšiu formu sa nesťažuje: „V Tokiu som prehrala s Pavľučenkovovou v ´divokom´ zápase, potom som v Pekingu veľmi dobrou hrou porazila Wickmayerovú a následne prišiel dosť nešťastný zápas so Sevastovovou. V Ázii sa mi hralo dobre, len som mala smolu. Od prvého dňa v Linzi som však nejako necítila loptičku, cítila som sa unavene, ten prechod z iného kontinentu urobil svoje. Po vyradení som tam zostala dva – tri dni trénovať, veľmi mi to pred týmto moskovským týždňom pomohlo. Všetky sme už unavené a je to také bojovanie z posledných síl. Povedala som si však, že na tomto mojom poslednom turnaji v sezóne už nemám čo stratiť, idem si to užiť a hrať s radosťou. Podarilo sa mi to. Zdolanie Pavľučenkovovej je plusom a s týmto víťazstvom sa mi oveľa ľahšie pôjde na dovolenku. Dúfam však, že ešte nebolo posledné.“

Dvadsaťjedenročná Bratislavčanka si vo štvrtok v osemfinálovom 2. kole v Moskve zmeria sily s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou (33.), ktorá v utorok premohla domácu kvalifikantku Xeniu Pervakovú. Cibulková ešte pred týmto duelom skonštatovala: „Kto ma pozná, ten vie, že súperky si nevyberám. Akurát obe sedia tu neďaleko v šatni, pripravujú sa na zápas. Uvidíme, ktorá to napokon bude. Ja som však vyradila štvrtú nasadenú, môjmu sebavedomiu to len pomohlo.“ Cibulková vedie nad 23-ročnou šokujúcou semifinalistkou Wimbledonu 2010 Pironkovovou 4:0, naposledy ju zdolala vlani v Dubaji 7:6 (5), 6:4. Bulharka sa od spomenutého životného úspechu z londýnskej trávy ani raz nedostala za 2. kolo.