Cibulkovú nezastavilo v Tokiu ani zemetrasenie, ide ďalej

Dominika Cibuková
Dominika Cibuková Foto: SITA/AP

TOKIO 16. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskú ženskú tenisovú jednotku Dominiku Cibulkovú v utorok v japonskom Tokiu nezastavilo ani zemetrasenie na ceste za prvým víťazstvom od 4. augusta z Montrealu.

Trinástka svetového rebríčka nasadená ako šiesta zdolala za 74 minút Belgičanku Kirsten Flipkensovú 6:1 a 6:3. Otrasy s magnitúdou 5,6 stupňa zasiahli severnú časť japonskej metropoly a cítiť ich bolo aj v tenisovom areáli turnaja Pan Pacific Open (dotácia 1 000 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf). Cibulkovej duel práve vrcholil, hral sa záverečný gem stretnutia.

„Ani som to necítila. Ľudia okolo sa začali rozprávať a ja som vôbec netušila, čo sa deje. Povedal mi to až empajrový rozhodca. Nič také som ešte nezažila,“ priznala pre oficiálny web okruhu WTA 25-ročná Cibulková.

Obrazom: Dominika Cibulková postúpila v Tokiu do druhého kola:

Slovenskú tenistku veľmi potešil úspešný výsledok z Tokia, predtým sa naposledy z víťazstva radovala v úvode augusta v kanadskom Montreale nad domácou Francoise Abandovou, odvtedy ťahala sériu štyroch prehier.

„Veľmi, veľmi sa teším z toho, že som pondelkový duel zvládla. Posledné dva mesiace som mala veľmi náročné. Nehrala som tak dobre, ako by som si priala. Na kurte som sa necítila dobre,“ uviedla Dominika Cibulková.

Cibulkovú čaká v osemfinálovom druhom kole Američanka CoCo Vandeweghová. Slovenka má v Tokiu istotu finančnej prémie 11 681 dolárov a 55 bodov do príslušného rebríčka WTA. Utorkový zápas bol pre ňu prvým od nečakanej augustovej prehry v 1. kole newyorských grandslamových US Open s 15-ročnou domácou držiteľkou voľnej karty Catherine Bellisovou.

„Teší ma dobrý štart v Ázii. Už na tréningoch som sa cítila fajn a darilo sa mi aj v zápase,“ dodala slovenská tenistka.

Ďalšia slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v prvom kole s bratislavskou rodáčkou s austrálskym pasom Jarmilou Gajdošovou po veľkej bitke 2:6, 7:5, 5:7. Súboj trval 145 minút.

Gajdošová musela o postup do tokijskej hlavnej súťaže bojovať v kvalifikácii, v treťom sete vyhrala v jedenástom geme podanie súperky a potom v ďalšom premenila prvý mečbal. V druhom kole ju čaká finalistka nedávnych US Open Caroline Wozniacka z Dánska.

Hantuchová si z Tokia odváža jeden bod do singlového rebríčka WTA a prémiu 7421 dolárov.

Dominika Cibulková postúpila v Tokiu do druhého kola, Hantuchová končí

Výsledky utorkového stretnutia prvého kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v Tokiu:

Dominika Cibulková (SR-8) – Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:1, 6:3

CoCo Vandeweghová (USA) – Alla Kudriavcevová (Rus.) 6:2, 7:5

Jarmila Gajdošová (Aus.) – Daniela Hantuchová (SR): 6:2, 5:7, 7:5

Viac k osobe Caroline WozniackaCoCo VandeweghováDaniela HantuchováDominika CibulkováJarmila GajdošováKirsten Flipkensová