Cieľom Dankovej cesty do Ruska bolo, aby sa otvorili dvere našim podnikateľom

Andrej Danko, návšteva Rusko
Predseda parlamentu Andrej Danko počas návštevy Ruska. Moskva, 13. február 2019. Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Cieľom stredajšej cesty predsedu NR SR Andreja Danka do Ruska bolo, aby sa otvorili dvere našim podnikateľom. Uviedol to po stretnutí so šéfom Štátnej dumy Viačeslavom Volodinom.

Biznis fórum so zamestnávateľmi

„Vo štvrtok sa stretávam s najväčšími zamestnávateľmi v Slovenskej republike. Organizujeme biznis fórum, kde desať podnikateľov v apríli, máji sa zúčastní na bilaterálnom stretnutí aj vďaka pánovi Volodinovi a cieľom bude dosiahnuť konečný efekt zlepšenia obchodnej bilancie medzi SR a Ruskom a kto iný ako najväčší zamestnávatelia by tu mali mať otvorené dvere. To je moja ambícia a to bol aj cieľ dnešnej (stredajšej, pozn, red.) cesty, aby sme otvorili dvere našim podnikateľom,“ uviedol Danko po oficiálnom stretnutí.

Rusi nám otvorili veľa dverí

Zároveň šéf Národnej rady SR verí, že v roku 2020 sa stretnú v Bratislave zástupcovia európskych parlamentov, ruského parlamentu a ázijských parlamentov. „Tá ponuka od našich partnerov z Ruskej federácie platí a ja vždy čakám, že tie sankcie sa skončia a Bratislava bude hostiť všetkých lídrov euroázijských parlamentov. To je môj prvý sen,“ vyhlásil Danko.

Danko v stredu s Volodinom riešili otázky digitálneho priestoru, kybernetickej bezpečnosti, ako aj spoluprácu našich parlamentov. „Ďakujem, čo pre nás robí Ruská federácia aj na medzinárodnej úrovni, Rusi nám otvorili veľa dverí aj vo vzťahu k Ázii a teším sa, že toto stretnutie prebehlo a bolo také plodné,“ povedal predseda slovenského parlamentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoViačeslav Volodin
Firmy a inštitúcie Štátna duma