Cieľom Konferencie o budúcnosti Európy je zefektívniť prijímanie reforiem, do diskusie sa môžu zapojiť aj občania

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.
Foto: SITA/Martin Medňanský

Združenie samosprávnych krajov (SK 8) privítalo, že leitmotívom prebiehajúcej Konferencie o budúcnosti Európy je snaha EÚ priblížiť sa čo najviac potrebám jej obyvateľov a naučiť sa prijímať efektívne reformy. V tlačovej správe o tom informovala Kancelária SK 8.

Podľa predsedu SK 8 a trnavského župana Jozefa Viskupiča pandémia ochorenia COVID-19 a Brexit sú kľúčové míľniky, ktoré podčiarkli nevyhnutnosť nanovo určiť smerovanie a priority európskeho spoločenstva. SK 8 podporuje ambíciu posilniť rolu obyvateľov v rozhodovacích procesoch EÚ a aj týmto spôsobom posilniť ich dôveru v európske a sprostredkovane aj národné inštitúcie.

Počas konferencie obyvatelia vyjadrujú svoj názor, či už virtuálne alebo prezenčne. Okrem možnosti prispieť k potenciálnym legislatívnym zmenám a zavedeniu finančných nástrojov majú účastníci možnosť dozvedieť sa, aký je názor obyvateľov z rôznych kútov Európy, spoločne identifikovať výzvy a zdieľať skúsenosti. Výsledkom konferencie má byť správa, ktorá poskytne komplexný obraz o tom, ako by mala EÚ fungovať v budúcnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič
Firmy a inštitúcie Združenie samosprávnych krajov SK8