Čierne okresy na Slovensku od pondelka výrazne pribudli. Bordové, červené aj oranžové ubúdajú

COVID automat, čierne, oranžové, červené, bordové okresy
Zafarbenie okresov podľa COVID automatu od 7. do 15. novembra. Foto: korona.gov.sk.

Situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom sa zhoršuje. Od pondelka 8. novembra výrazne pribudli čierne okresy (tretí stupeň ohrozenia), kým v minulom týždni ich bolo 24, v tomto ich máme už 36.

Viac o téme: Koronavírus

COVID automat v druhom novembrovom opäť neurčil zelené okresy (fáza monitoringu). Oproti minulému týždňu ubudli aj bordové okresy (druhý stupeň ohrozenia), ich počet sa znížil z 39 na 34.

Rovnako menej je aj okresov v prvom stupni ohrozenia (červená farba), z minulotýždňových ôsmich ich zostalo sedem a ubudli aj oranžové okresy (fáza ostražitosti), od 8. novembra sú už len dva, kým v minulom týždni je osem.

COVID automat – farby okresov podľa epidemickej situácie

  • od 8. do 14. novembra

Čierne okresy na Slovensku (36) – tretí stupeň ohrozenia

  • Banská Bystrica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Humenné, Kežmarok, Krupina, Kysucké Nové Mesto,  Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom,  Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa,  Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom

Bordové okresy na Slovensku (34) – druhý stupeň ohrozenia

  • Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Ilava, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levice, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Trenčín, Trnava, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen

Červené okresy na Slovensku (7) – prvý stupeň ohrozenia

  • Bratislava I.-V., Dunajská Streda, Galanta

Oranžové okresy na Slovensku (2) – fáza ostražitosti

  • Komárno, Šaľa

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom