Čierny deň v Rusku, bleskové záplavy zabili desiatky ľudí

Rusko
Foto: en.rian.ru

MOSKVA 7. júla (WEBNOVINY) – Pri záplavách spôsobených silnými lejakmi zahynulo v ruskom Krasnodarskom regióne pri Čiernom mori najmenej 105 ľudí.

Informovala o tom v sobotu polícia.

Podľa jej údajov je zasiahnutých takmer 13 000 miestnych obyvateľov a ide o najhoršiu prírodnú katastrofu v oblasti za posledné desaťročia.

V okrese Krymsk zomrelo 88 osôb a 11 ďalších tiel našli v Novorossijsku a Gelendžiku. Počet obetí však podľa polície nemusí byť konečný.

V Novorossijsku, najväčšom ruskom čiernomorskom prístave, v sobotu navyše po búrkach, záplavách a zosuvoch pôdy zastavili dopravu ropy a správa prístavu zvolala mimoriadne zasadnutie.

Podľa agentúry Ria Novosti prívalové dažde začali v piatok. Z bezpečnostných dôvodov dočasne odstavili 17 energetických staníc, v čoho dôsledku ostalo 20 000 ľudí bez elektrickej energie. Ministerstvo pre mimoriadne situácie vyhlásilo v Gelendžiku stav ohrozenia.

Záplavy spôsobili tiež vážne komplikácie v doprave. Premiér Dmitrij Medvedev a prezident Vladimir Putin prisľúbili spraviť všetko pre to, aby zasiahnutým ľuďom pomohli.

https://www.youtube.com/watch?v=gPT9Tm07edg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij MedvedevVladimir Putin