Cíger má nového pomocníka, do reprezentácie sa vrátil Šupler

Július Šupler
Július Šupler na lavičke Zvolena Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Jeden z najúspešnejších slovenských hokejových trénerov Július Šupler sa po ôsmich rokoch vrátil k reprezentačnému mužstvu.

Na Nemecký pohár do Augsburgu odcestoval 66-ročný Popradčan s výberom Zdena Cígera v pozícii konzultanta. Šupler tak rozšíril realizačný tím slovenskej reprezentácie. S Cígerom sa veľmi dobre pozná, v sezóne 2006/07 bol dnešný kouč národného tímu jeho asistentom.

„Príchod Júliusa Šuplera k mužstvu som privítal. Sme dlhoroční priatelia, máme podobné názory na hokej. Je to pre mňa aj pomoc. Privítam každý názor, nielen pozitívny. V konečnom dôsledku je však zodpovednosť na mojich pleciach,“ povedal pre RTVS Zdeno Cíger.

Šupler naposledy pôsobil pri seniorskom tíme v ročníku 2013/14, keď viedol Zvolen. Počas svojej kariéry už trénoval aj Poprad, Liptovský Mikuláš, Trenčín, Spartu Praha, Slovan Bratislava, Jaroslavľ, Minsk, HK Riga 2000 i Dinamo Riga, CSKA Moskva či Donbas Doneck. Pod jeho vedením sa Slovensko prebojovalo do elitnej kategórie majstrovstiev sveta. Pri reprezentačnom mužstve naposledy pracoval počas ročníka 2007/08.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július ŠuplerZdeno Cíger
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia