Cinematik uvedie novú súťažnú sekciu pre dokumenty

Kino

BRATISLAVA 19. januára (WEBNOVINY) – Piaty ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch, ktorý sa uskutoční od 9. do 15. septembra 2010, ponúkne novú súťažnú sekciu Dok.sk určenú pre slovenskú dokumentárnu tvorbu. Ponuka súťažných sekcií sa tak rozšíri na dve – doteraz Cinematik oceňoval snímky len v súťažnej sekcii Meeting Point Europe (Miesto stretnutia Európa), konajúcej sa pod záštitou Medzinárodnej organizácie filmových novinárov a novinárok FIPRESCI.

Ako pre agentúru SITA uviedol PR manažér festivalu Peter Konečný, Cinematik by sa tak mal stať pre slovenských dokumentaristov a dokumentaristky „dôležitou a efektívnou medzinárodnou platformou“. Prihlásené celovečerné dokumenty nad 52 minút uvedené v kinodistribúcii od 15. augusta 2009 do 15. augusta 2010 zhodnotí medzinárodná porota. Víťazná snímka získa cenu Cinematik.doc pre najlepší slovenský dokument. Domáci tvorcovia a tvorkyne zároveň dostanú možnosť osobne filmy uviesť a po projekciách o nich diskutovať s publikom.

Súčasťou Dok.sk bude aj seminár venovaný dokumentárnej tvorbe a panelová diskusia o stave a pozícii dokumentu v slovenskej audiovízii.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom