CIRKEV: Saleziáni oslavovali s mladými po celom Slovensku

Oslavy don Bosca
Oslavy don Bosca v Močenoku Foto: TK KBS

BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Stalo sa tak pri príležitosti sviatku zakladateľa saleziánov, najpočetnejšej mužskej rehole na Slovensku. Na Slovensku saleziáni pôsobia vo väčších okresných mestách, celkovo ich v 27 komunitách pracuje 220. Veľmi úzko spolupracujú aj s inými zložkami saleziánskej rodiny a s mládežníckymi organizáciami Domka a Laura. V školách, vo farnostiach a oratóriách sa venujú mladým a často aj ich rodičom. Don Boscovi je zasvätená aj väzenská farnosť v Sučanoch v Ústave pre mladistvých, kde sa im už päť rokov venuje salezián Juraj Malý. „Pred 123 rokmi zomrel v Turíne kňaz, ktorý celý svoj život venoval chudobným a opusteným chlapcom. Robil to s takým zápalom, že tí, ktorí zažili jeho výchovný prístup sa rozhodli zostať pri don Boscovi a takto pokračovať v jeho diele,“ povedal pre agentúru SITA salezián Jozef Ižold, zástupca predstaveného rehole.

Don Bosco bol taliansky katolícky kňaz, ktorý žil v 19. storočí a pripravil do života niekoľko tisíc mladých mužov. V Turíne a neskôr aj vo svete zriadil pre nich školy, internáty a oratóriá, miesta kde sa študenti aj pracujúci mohli stretávať a zažívať rodinnú atmosféru prijatia ďaleko od domova.

Saleziáni dona Bosca sú rehoľná spoločnosť, ktorá sa venuje výchove a sprevádzaniu mladých ľudí. So svojimi výchovnými dielami sú prítomní v 91 provinciách na piatich kontinentoch. Vo svete ich je približne 16-tisíc.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Saleziáni dona Bosca