Britain Soccer FA Cup
Arsenal Londýn postúpil po triumfe v predĺžení cez Manchester City do finále FA Cupu. Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili nad hráčmi Manchestru City 2:1 po predĺžení v nedeľňajšom zápase semifinále anglického pohára FA Cupu a postúpili do finále.

Skóre duelu otvoril v 62. min z protiútoku kanonier Citizens Sergio Agüero, o deväť minút neskôr vyrovnal Nacho Monreal, ktorý zužitkoval center Alexa Oxlada-Chamberlaina. O triumfe londýnskeho mužstva rozhodol v predĺžení po priamom kope strelou z blízka Alexis Sánchez.

V drese Manchestru City napriek prvotným špekuláciám nenastúpil Gabriel Jesus, ktorý už viac ako dva mesiace nehral pre zlomenú predpriehlavkovú kosť v pravej nohe. „Kanonieri“ vo finálovom stretnutí nastúpia proti svojmu londýnskemu rivalovi FC Chelsea, ktorý v sobotu postúpil cez Tottenham Hotspur (4:2).

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia semifinále anglického futbalového pohára FA Cupu (hralo sa na jeden zápas):

Arsenal Londýn – Manchester City 2:1 (1:1, 0:0) po predĺžení – do finále postúpil Arsenal
Góly: 71. Monreal, 101. A. Sánchez – 62. Agüero