Číž plánuje kosiť trávu a Blahu láka aj Vinnetou. Ako dovolenkujú slovenskí poslanci?

leto, poslanci
Foto: SITA - koláž WBN

V posledný júnový piatok si poslanci posledný raz zasadli do lavíc pre letnými prázdninami. Ďalšie zasadnutie zákonodarného zboru je plánované až na 10. septembra.

Letné prázdniny poznačia mnohým z nich blížiace sa parlamentné voľby a ako povedali pre WebNoviny.sk, už čoskoro sa začnú prípravy na predvolebnú kampaň. Čas si nájdu aj na chvíle s rodinou, či už na Slovensku alebo niekde pri mori.

Pri mori aj na Slovensku

Poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha tradične strávi časť dovolenky s rodinou v Chorvátsku, ktoré má veľmi rád. Hory, ktoré lemujú cestu k moru, ho vracajú do detstva a pripomínajú mu film o Vinnetouovi, ktorý sa tam nakrúcal. Časť dovolenky plánuje stráviť aj na Slovensku.

K moru sa počas júla chystá aj poslanec Martin Klus (SaS), ktorý to už považuje za takú rodinnú tradíciu. „Zatiaľ neviem, kam pôjdeme. Tradične sa spoliehame na ultra last minute – jeden deň sa rozhodneme kam a na druhý deň odchádzame,“ uviedol pre WebNoviny.sk. Zvyšok času chce stráviť obchádzaním regiónov, lebo Slovensko nie je len Bratislava.

Najlepšou dovolenkou pre Miroslava Sopka (OĽaNO) je, keď môže tráviť čas s rodinou. Pripomenul, že je najvýchodnejším poslancom v slovenskom parlamente (Zalužice, okr. Michalovce), a preto nemal počas roka možnosť byť so svojimi najbližšími. „Cítiť na tej rodine, keď je otec a manžel preč. Chýba jej to,“ dodal.

Číž plánuje kosiť trávnik

Začiatok leta bude pre Miroslava Číža (Smer-SD) pracovný. V posledných eurovoľbách sa stal poslancom, preto sa bude v júli venovať udomácneniu v Bruseli. August by chcel stráviť doma, kde poriadne nebol už niekoľko týždňov a v budúcnosti bude mimo domova čoraz dlhšie. Potrebuje urobiť štandardné práce okolo domu, ako je kosenie trávy prípadne nejaké opravy

Veronika Remišová zopakovala, že je nesmierny milovník hôr a verí, že si do nich odskočí. Spomenula, že minulý rok absolvovala s malým synčekom krásny prechod v Nízkych Tatrách. „Teraz vyberám, ktorý prechod, ktorú hrebeňovku za niekoľko dní absolvujeme. Ideálne v stane,“ uviedla Remišová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš BlahaMartin KlusMiroslav ČížMiroslav SopkoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD