Clément Noel vyhral zjazd v Kitzbüheli, Žampa a Falat do druhého kola nepostúpili

Clément Noel
Francúzsky lyžiar Clément Noel. Foto: SITA/AP

KITZBÜHEL 26. januára (WebNoviny.sk) – Francúz Clément Noel triumfoval v sobotňajšom slalome v rakúskom Kitzbüheli v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach. Dvadsaťjedenročný talent zopakoval výsledok spred týždňa, keď ovládol slalom aj vo švajčiarskom Wengene.

Noel na zjazdovke Ganslern zdolal v súčte dvoch kôl domáceho fenoména Marcela Hirschera o 29 stotín sekundy, suverénny líder priebežného poradia SP predviedol v 2. kole najlepšiu jazdu a z deviatej sa posunul na konečnú druhú priečku. Na treťom mieste skončil s mankom 36 stotín sekundy Francúz Alexis Pinturault.

Hirscher bol po prvom kole zúfalý

Juniorský majster sveta v slalome z Davosu 2018 Noel má okrem dvoch triumfov vo Wengene a Kitzbüheli na konte v najtočivejšej disciplíne aj druhé miesto z 13. januára zo švajčiarskeho Adelbodenu.

Je to nádherné. Najprv som získal víťazstvo vo Wengene a teraz v Kitzbüheli. Rozmýšľal som, ako budú reagovať rakúski diváci, keď nevyhrá ich favorit, ale všetci boli ku mne veľmi priateľskí. Vedel som, že mám rýchlosť, ale som prekvapený, že to až takto vyšlo. Na oslavy nie je veľa času, o chvíľu nás čaká Schladming a ja milujem tieto nočné preteky,“ cituje Noela portál laola1.at.

Hirscher vedie slalomové poradie SP s náskokom 175 bodov pred Noelom, tretí s odstupom 207 bodov je Nór Henrik Kristoffersen, ktorý v sobotu finišoval štvrtý. Čo sa týka celkového poradia SP, Hirscher je lídrom o úctyhodných 445 bodov pred Kristoffersenom. Tretí s mankom 496 bodov je Pinturault. „Druhá jazda bola v poriadku. Po prvom kole som bol zúfalý, nerozumel som, čo sa tam stalo. Treba však myslieť pozitívne. Ak stále existuje nádej aj na druhé miesto, je potrebné ísť za tým. Pred druhým kolom som si hovoril, nech dám do toho všetko,“ povedal Hirscher.

Žampa na 39. mieste

Slováci Adam Žampa a Matej Falat neboli účastníkmi druhého kola pred tridsiatku najlepších. Žampa obsadil v 1. kole 39. pozíciu (+16,10) a Falat svoju jazdu nedokončil.

Svetoznámy Hahnenkamm v Kitzbüheli píše už svoju 79. kapitolu. Víťazovi sobotňajšieho slalomu organizátori odovzdali prémiu 74 000 eur, celkovo rozdali 200 000 eur.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

• Kitzbühel (Rak.)

Slalom mužov (1. + 2. kolo):

1. Clément Noel (Fr.) 1:45,53 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,29 s, 3. Alexis Pinturault (Fr.) +0,36, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,53, 5. Marco Schwarz (Rak.) +0,69, 6. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,85,… v 1. kole 39. Adam Žampa (SR) +16,10,… Matej Falat (SR) nedokončil – nepostúpili do 2. kola