Členovia bankomatovej mafie sú na slobode vďaka chybe sudcu

Bankomat
Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – Dvaja údajní členovia bankomatovej mafie sa po chybe sudcu Juraja Mihála z Okresného súdu Bratislava I dostali z väzby na slobodu.

Upozornila na to televízia Markíza v pondelkových Televíznych novinách. Sudca Mihál totiž podľa Markízy nestihol poslať dokumenty potrebné na predĺženie väzby svojim kolegom z krajského súdu, ktorí sídlia v tej istej budove.

Nebolo právoplatne rozhodnuté o väzbe do uplynutia už predtým predlžovanej lehoty väzby v prípravnom konaní,“ povedal hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Mihál teda podľa Markízy síce obom obvineným väzbu predĺžil, tí si však podali sťažnosť, ktorú sudca nestihol v termíne poslať na krajský súd.

Dvoch údajných členov gangu tak už stíhajú na slobode. Prešľap sudcu riešia na ministerstve spravodlivosti. „Minister spravodlivosti požiadal predsedníčku Okresného súdu Bratislava I, aby sa týmto prípadom zaoberala a preverila ho,“ uviedla pre Markízu hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donevová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom