Členovia SaS odišli do NOVA, podľa Sulíka si už tlčú hlavu

Sulík
Predseda SaS Richard Sulík. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) – Členovia SaS, ktorí odišli do NOVA si podľa predsedu liberálov Richarda Sulíka zrejme teraz tlčú hlavu o stenu. SaS čaká v sobotu prvý kongres od rozštiepenia strany. Delegáti na ňom zvolia osem členov republikovej rady.

„Osem miest sa uvoľnilo po tom, čo krátko po kongrese pred rokom odišli odídenci k Danielovi Lipšicovi, čím nám spravili strašnú radosť,“ povedal Sulík v piatok pre agentúru SITA. Podľa neho SaS je dnes veľká rodina. „Vzťahy sú o päť tried lepšie ako pred rokom. Teším sa na kolegov a pokecanie,“ povedal Sulík. Dnes má SaS približne 160 členov.

Zo strany SaS 16. apríla 2013 vystúpilo päť poslancov NR SR a približne 75 členov. Zo SaS odišli poslanci Jozef Kollár, Juraj Miškov, Daniel Krajcer, Martin Chren a Juraj Droba. Všetci zároveň vystúpili z poslaneckého klubu SaS. Následne oznámili, že zakladajú liberálnu platformu Liberálna dohoda, ktorá mala fungovať ako občianske združenie. Piati poslanci potom 25. mája vstúpili do strany Daniela Lipšica NOVA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerJozef KollárJuraj DrobaJuraj MiškovMartin ChrenRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita