Členovia SDKÚ žiadajú, aby sa strana viac venovala vidieku

Mikulas dzurinda
Sprava: Predvolebný bilbord strany SDKÚ-DS na ktorom je zobrazený predseda strany Mikuláš Dzurinda a bilbord strany +1 HLAS. Bratislava, 25. február 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – V SDKÚ-DS nie sú podľa podpredsedníčky strany Lucie Žitňanskej zásadné rozdiely medzi predstavami v tom, čo by mala SDKÚ-DS robiť.

Ako povedala pre agentúru SITA v strane panuje absolútna zhoda v tom, že všetci sú pyšní na eurointegračné výsledky, na reformy, ktoré priniesli dobré výsledky.

„Ale reformy nie sú cieľom, ale nástrojom. Musíme sa viac zamerať na to, čo ľudí trápi,“ povedala. Členov strany na otvorených regionálnych predsedníctvach, kde kandidáti na predsedu predstavovali svoje vízie, zaujíma najmä predstava o vnútornom fungovaní, o toku informácií, ako bude strana fungovať do vnútra. „Zaujímalo ich, ako budú zatiahnutí do práce v rámci SDKÚ,“ dodala.

Pavlovi Frešovi doručili členovia strany 123 stanovísk a pripomienok k tézam Generálnej línie na roky 2012 až 2016, v ktorej predstavil víziu obnovy SDKÚ-DS ako modernej ľudovej strany. Sú medzi nimi doplnenia, nové návrhy ale aj podporné stanoviská.

Je to signál, že členom SDKÚ-DS záleží na budúcnosti strany a že sa zaujímajú o ponuky kandidátov,“ povedal Frešo. Najviac pripomienok smeruje práve do oblasti pilierov modernej ľudovej strany.

Členovia SDKÚ-DS strane pripomínajú aj to, aby sa viac venovala vidieku. „Myšlienka návratu ku koreňom, ktoré z SDKÚ-DS urobili lídra stredopravých strán, je aktuálna,“ doplnil Frešo.

O novom vedení rozhodnú delegáti strany na Kongrese v Banskej Bystrici v sobotu 19. mája 2012. Na post predsedu kandiduje okrem Žitňanskej a Freša aj Viliam Novotný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Novotný
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana