Clintonová prvýkrát od volieb vystúpila na verejnosti

Hillary Clintonová
Hillary Clintonová počas príhovoru na galavečere neziskovej organizácie Fond na ochranu detí (CDF). Washington, 16. november 2016. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 17. novembra (WebNoviny.sk) – Bývalá prezidentská kandidátka americkej Demokratickej strany Hillary Clintonová, ktorá 8. novembra prehrala volebný súboj o Biely dom s republikánom Donaldom Trumpom, v stredu prvýkrát od volieb vystúpila na verejnosti. Informovala o tom na svojej internetovej stránke spravodajská televízia BBC.

Vo svojom vystúpení na galavečere neziskovej organizácie Fond na ochranu detí (CDF), v ktorej v 70. rokoch začínala svoju právnickú kariéru, sa Clintonová netajila sklamaním z výsledku prezidentských volieb a uviedla, že po jeho zverejnení mala pocit, že do konca života už nevyjde medzi ľudí.

Fotografia

„Priznám sa, že prísť dnes medzi vás nebolo pre mňa najľahšie. Počas uplynulého týždňa som mala viackrát pocit, že netúžim po ničom inom, len si ľahnúť k dobrej knihe a už nikdy nevyjsť z domu. Viem, že mnohých z vás výsledky týchto volieb sklamali. Mňa sklamali tak veľmi, že to ani neviem vypovedať,“ uviedla Clintonová, pričom dodala, že nedávne prezidentské voľby odhalili hlboké rozpory, ktoré v americkej spoločnosti pretrvávajú.

Obrazom: Prezidentské voľby v USA

Clintonová však napriek tomu prítomných hostí vyzvala, aby verili v Ameriku a bojovali za hodnoty, ktoré sú im blízke. „Amerika za to stojí. Naše deti za to stoja. Verte v našu krajinu, bojujte za naše hodnoty a nikdy sa nevzdávajte,“ povedala bývalá americká ministerka zahraničných vecí a prvá dáma Hillary Clintonová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hillary Clintonová