Čo bude nasledovať, aby som bol za každú cenu diskreditovaný, pýta sa Danko v súvislosti s kauzou titul

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko avizuje, že v súvislosti s nadobudnutím svojho vzdelania bude postupovať už len v trestnoprávnej rovine.

Ako povedal vo štvrtok novinárom, je to už tradícia, že vždy, keď je na zahraničnej ceste, začnú niektoré médiá s konšpiračnými hrami.

„Kontaktovali ľudí z mojej minulosti, aby spochybnili všetko. Spoločnosti už nestačia vyjadrenia autorít, univerzít, advokátskej komory. Keďže sa senzácia nekonala, snažia sa dostať k mojej práci, aby ňou manipulovali. Moja práca nie je a nebola utajená. Čo ešte bude nasledovať k mojej osobe, aby som bol za každú cenu diskreditovaný a odsúdený?“ spýtal sa Danko s tým, že rigoróznu prácu písal pred 20 rokmi a tak musí byť aj posudzovaná.

Denník N v pondelok napísal, že predseda SNS Danko tají, ako sa stal doktorom práv. V zozname absolventov Univerzity Komenského má iba titul Mgr. K záverečnej práci, ktorú na získanie titulu JUDr. potreboval, sa na univerzite nedá dostať.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko má v Slovenskej advokátskej komore zapísaný titul JUDr. na základe predloženej overenej kópie diplomu z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici z roku 2000.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v BratislaveUMB Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici