Čo má spoločné producent Núňez s Evitou? VŠETKO alebo NIČ!

Foto: Jozef Kadela

BRATISLAVA 21. júna (WBN/PR) – Po produkovaní televíznych, notoricky známych projektov ako Superstar, Lets dance, Talentmánia sa dal režisér Peter Núňez aj na produkovanie filmov. Na jeseň sa po štyroch rokoch príprav objaví v kinách romantická komédia Všetko alebo nič, ktorú produkoval. Ukážku z filmu si novinári a vybraní šťastlivci mohli cez víkend slávnostne pozrieť v rámci Art Film Festu 2016 v Košiciach. Okrem Petra Núňeza prišli na východ predstaviť film jeho scenáristka Evita Urbaníková, režisérka Marta Ferencová a charizmatická herečka Táňa Pauhofová, ktorá si vo filme zahrala hlavnú úlohu. Exkluzívnu ukážku z očakávanej filmovej udalosti roka jeho tvorcovia aj slávnostne pokrstili.

Peter Núňez sa stal v televíznej branži pojmom, značkou, za ktorou sú divácky veľmi úspešné projekty. Za šou SuperStar získal od divákov sošku OTO v kategórii najlepší Program. Práve tento projekt vystrelil jeho, ale aj vtedy neznámu moderátorku Adelu Banášovú do slovenského televízneho Olympu. Film Všetko alebo nič, ktorý sa nakrúcal podľa bestselleru Evity Urbaníkovej má našliapnuté stať sa úspešným aj za hranicami Slovenska.

„Pred štyrmi rokmi som mal pocit, že sa chcem niekam posunúť. A keď mi na ceste pred Evitiným domom padol pred auto meteor, pochopil som to ako znamenie a stlačil som zvonček s jej menovkou,“ mysticky a s humorom zahmlieva začiatok spolupráce na filme Peter Núňez. Oceňovaný predstaviteľ novej mladej slovenskej generácie televíznych tvorcov hovorí, že práca na filme sa nedá vôbec porovnávať s produkovaním televíznych projektov. Myslel si vraj, že film nemôže byť tak extrémne finančne náročný a do projektu vstupoval s tým, že určite odhalí skryté rezervy a ušetrí. Opak však bol pravdou. Pomerne rýchlo pochopil, že film je skutočne extrémne drahá záležitosť a jeho pozícia vo filme sa zúžila na „naháňača“ peňazí. „A aj keď som vyčerpal všetky svoje možnosti, aj možnosti tých, čo peniaze sľúbili a slovo dodržali, ešte v decembri minulého roka to vyzeralo, že film nedotočíme práve kvôli nedostatku peňazí. V takejto situácii som v rámci TV projektov nikdy nebol,“ dodáva. Nakoniec sa všetko skončilo happyendom ako by to aj v romantickej komédii malo byť. Film je natočený podľa knižnej predlohy románu Všetko alebo nič. Keď román v roku 2007 vyšiel, spôsobil prevrat na slovenskom knižnom trhu a razom sa stal bestsellerom. Doteraz sa ho predalo 160 000 kusov, čo je na slovenské pomery šokujúco vysoké číslo a z Evity bola najpredávanejšia autorka roku 2013. „S Evitou sa poznáme dlho, je mi veľmi sympatické ako s úsmevom prechádza veľmi ťažkými životnými aj biznisovými skúškami. Začali sme so spoločným televíznym projektom a odbočili sme na cestu filmu. Neviem ako Evita, ale mne sa táto spoločná cesta celkom pozdáva. Je naozaj šikovná, talentovaná a je príjemné tráviť s ňou čas,“ pochvaľuje si producent. Očakáva, že tak ako román spôsobil svojho času ošiaľ, zmení film aj slovenské filmárske pomery. Peter Núňez je hrdý na film, na jeho kvalitu a preto očakáva, že ho na Slovensku bude vidieť viac ako 150 000 divákov. „Budem rád ak uspejeme aj v Čechách a v Poľsku. Ak by to dohromady bolo viac ako pol milióna divákov, budem šťastný.“ Divákom odkazuje, že Všetko alebo nič je výborne remeselne zvládnutá romantická komédia a môžu sa tešiť aj na excelentný medzinárodný kasting. „Ak chcú plakať a smiať sa s hrdinkami Evitinho knižného megahitu, určite by mali prísť.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Táňa Pauhofová