Čo sa stane s vašim telom, ak budete aspoň týždeň konzumovať olivový olej a citrón?

Olivovy olej olivy.jpg

Vedeli ste, že užívanie olivového oleja a citróna je skvelou prevenciou voči chorobám pečene a jej vynikajúcou očistou? Výsledky už vraj môžete vidieť po týždni. Najlepšie však zaberie konzumovať tieto zložky aspoň jeden mesiac.

Recept na očistnú kúru pečene

Samotný recept je veľmi jednoduchý. Stačí, ak si každé ráno nalačno dáte 1-2 polievkové lyžice rastlinného oleja, zmiešané so šťavou z polovice citróna. Potom môžete pokračovať deň tak, ako bežne.

Piť citrónovú šťavu, pitný režim, voda
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-drinking-fresh-glass-of-water/162332124/popup?sq=Drinking%20lemon%20water/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Prečo tento recept funguje?

Šťava aktivuje uvoľňovanie žlče, čo vedie k stimulácii pohybov čriev. Tento fakt pomáha i proti zápche.

Žlčovody pečene spláchnu všetko. Pomáhajú telu zbaviť sa škodlivých látok. Odbúravajú tuky, zvyšujú peristaltiku.

šťastie, radosť, smiech, elán, šťastná žena
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-hispanic-woman-sitting-on-bed-smiling/88748405/popup?sq=happy%20woman/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Ktorý olej je najlepšie používať?

Pre tento účel sa najlepšie hodí olivový olej. Okrem toho, že má iné užitočné vlastnosti: znižuje hladinu cholesterolu, čistí cievne steny a tým zabraňuje vzniku kardiovaskulárnych ochorení, zlepšuje funkciu celého tráviaceho traktu.

Dôležitá rada: pre očistu pečene je najvhodnejší extra panenský olivový olej – prvý za studena lisovaný olej z čerstvo nazbieraných olív. Existujú aj ďalšie varianty: druhá a tretia extrakcia, kedy sa olivová zmes použije niekoľkokrát. Ale tieto druhy majú nižšie čistiace schopnosti ako extra panenský olivový olej.

Ak nemáte olivový olej, možno použiť aj iné. Všeobecne platí, že aj keď všetky rastlinné oleje sa líšia, niektoré vlastnosti majú spoločné: znižujú hladinu cholesterolu v krvi a v stenách krvných ciev, znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Pár slov o ďalších druhoch olejov

Napríklad slnečnicový olej  okrem týchto vlastností pomáha pri liečbe tromboflebitídy, reumy a bolesti kĺbov.

Ľanové semienko je prospešné pri štiepení tukov, a tým prispieva k zníženiu hmotnosti. Podporuje normálnu hormonálnu rovnováhu.

V kukuričnom oleji je viac vitamínu E , než v olivovom. Je známe, že vitamín E je antioxidant, teda zabraňuje procesu oxidácie, a preto pomáha udržiavať mladistvý vzhľad.

Olivový olej, olivy
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-olive-oil/576732962/popup?sq=olive%20oil/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Dôležitá je kyslá chuť

Druhou zložkou čistiacej zmesi je citrónová šťava, ktorá tiež stimuluje uvoľňovanie žlče, rovnako ako všetky potraviny so silnou kyslou chuťou. 

Okrem toho, citrón (a teda jeho šťava) je naozajstný poklad užitočných vlastností. Má priaznivý vplyv na dýchacie cesty a pľúca, bráni nachladnutiu, posilňuje imunitný systém. Rozpúšťa piesok a kamene v močovom trakte, zlepšuje funkciu kĺbov.

Namiesto citróna môžete použiť brusnicovú šťavu, ktorá má takisto veľa liečivých vlastností. Treba spomenúť, že pôsobí dezinfekčne a protizápalovo, zvyšuje tiež energiu. Znižuje tlak, posilňuje cievy a rozpúšťa piesok či kamene v močovom trakte rovnako ako citrónová šťava.

A konečne, grapefruitový džús , ktorý možno tiež použiť namiesto citróna. Tento nápoj zlepšuje trávenie, znižuje vysoký krvný tlak, udržuje zdravé srdce a cievy.

Ak sa rozhodnete pre iné šťavy, podiel sa nemení: 1-2 polievkové lyžice rastlinného oleja, plus rovnaké množstvo kyslej šťavy.

Dzus april. 1.jpg

Všetko s mierou

Ak ste sa rozhodli pre očistnú kúru pečene pomocou rastlinného oleja a citrónovej šťavy, aj tu platí, že netreba nič preháňať. Tento nápoj môžete piť na lačný žalúdok aj celý život, ale nezvyšujete dávku! Výsledok síce nebudete vidieť hneď, ale minimálne po týždni. Za vyskúšanie nič nedáte.

Elán, radosť, šťastie
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-jumping-happy-girl/599689702/popup?sq=happy%20woman/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank

www.fithacker.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom