Colours of Ostrava obohatia Buty i Simona Martausová

Bez názvu
Radek Pastrňák, spevák skupiny Buty Foto: sedmicka.cz

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) – Na multižánrovom hudobnom festivale Colours of Ostrava vystúpi tento rok aj slovenská speváčka a pesničkárka Simona Martausová, česká speváčka Lenka Dusilová s projektom Baromantika, Iva Bittová s kapelou Čikori, kultová česká formácia Buty a gitarista Michal Pavlíček s triom a špeciálnym hosťom Vilémom Čokom.

Organizátori ich účasť zverejnili v priebehu pondelka na sociálnej sieti Facebook. Okrem nich pridali na zoznam účinkujúcich aj Naked Floor, Kill The Dandies, Krásné nové stroje, Marow, Bitumen Beat či pražskú kapelu Esence, ktorá triumfovala v súťaži Boomcup 2011.

Na podujatí Colours of Ostrava sú už skôr potvrdené vystúpenia kanadskej speváčky a gitaristky Alanis Morissette, islandskej hudobníčky Björk, rakúskej elektro-džezovej formácie Parov Stelar Band, amerického speváka Bobbyho McFerrina, francúzskej speváčky Zaz, americko-kanadského speváka a skladateľa Rufusa Wainwrighta, britskej post-džezovej skupiny Portico Quartet, alternatívnej skupiny The Flaming Lips, indie kapely Animal Collective, sláčikového kvarteta Kronos Quartet, londýnskej elektronickej formácie Banco de Gaia, dua Amadou & Mariam, kapely vozičkárov Staff Benda Bilili z Konžskej demokratickej republiky a v neposlednom rade aj Antonyho Hegartyho s kapelou The Johnsons v sprievode 40-člennej Janáčkovej filharmónie Ostrava.

Slovenskú hudobnú scénu budú na festivale tento rok okrem Martausovej reprezentovať skupiny Hudba z Marsu a Billy Barman. Českú scénu zastúpia okrem skôr spomenutých interpretov napríklad aj Mňága a Žďorp, Dan Bárta a Illustratosphere, Laura a její tygři, Midi Lidi, Skyline, A Banquet alebo Bonus.

Colours of Ostrava sa uskutoční 12. až 15. júla, po prvý raz v novom prostredí – v ostravskej Dolnej oblasti Vítkovíc – v industriálnom areáli, ktorý je od roku 2002 Národnou kultúrnou pamiatkou. Predpredaj štvordňových vstupeniek na 11. ročník festivalu odštartoval 1. novembra, lístky sa dajú kúpiť napríklad v sieti Ticketpro.

Aktuálna cena 1 690 korún (v prepočte približne 67,50 eura) platí do vypredania šesťtisíc kusov, najneskôr však do 31. marca. Colours of Ostrava ponúkne v priebehu štyroch dní na desiatich scénach viac ako 150 koncertov, filmov, diskusií, workshopov, divadiel a vystúpení dídžejov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alanis MorissetteBilly BarmanDan BártaIva BittováLenka Dusilová