Colours of Ostrava obohatil svojou výstavou aj Zdenko Hanout

Bez názvu
Foto: HANOUT PHOTOGRAPHY

BRATISLAVA 17. júla (WBN/PR) – Slovenský hudobný fotograf Zdenko Hanout vystavoval uplynulý víkend svoju v poradí tretiu výstavu fotografií nesúcu názov Music in Colours. Do nových priestorov festivalu Colours of Ostrava tak prispel svojou tvorbou, ktorú si pozreli tisíce návštevníkov.

Jedenásty ročník multižánrového festivalu sa konal v dňoch od 12. – 15. júla v nových industriálnych priestoroch. Slezskomoravský hrad a Černou louku vystriedala Dolní oblast Vítkovice, kde svoje koncerty odohralo viac ako 150 interpretov z celého sveta.

Výstava Music in Colours sa konala v priestoroch jednej z priemyselných budov zmenenej v tú dobu na príjemnú hospodu. Na tridsiatich snímkach boli zobrazení hudobní interpreti z minulých ročníkov. Nechýbali fotografie The Cranberries, Yanna Tiersena, Iggyho Poppa, The Horrors či slovenských Talkshow.

S priebehom výstavy som nadmieru spokojný. Priestory boli veľmi zaujímavé a na mieste som sa stretával len s pozitívnymi reakciami na fotografie. Aj na základe tohto určite rozmýšľam o podobnom projekte v budúcnosti.“, hovorí autor výstavy. Novým areálom festivalu sa zvýšila kapacita priestoru a v priebehu prvých dvoch dní padol rekord v návštevnosti. Jeho atmosféru si prišlo užiť zhruba 31 500 ľudí.

Zdenko Hanout sa fotografii venuje od roku 1999 a vo svojej tvorbe sa špecializuje predovšetkým na kultúrne a hudobné podujatia. Jeho pracovným priestorom sú hudobné pódia nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Od roku 2008 autor zachytáva aj spomínaný festival Colours of Ostrava. Výstave Colours in Music predchádzali výstavy Jazz and Blues a Music in Pictures 2011.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdenko Hanout