Colours of Ostrava smúti, prišiel o headlinerku Björk

Bjork
Islandská speváčka Björk. Foto: stillmarching.wordpress.com
Koncert, pohoda
Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 10. mája (WEBNOVINY) – Český festival Colours of Ostrava prišiel o svoju hlavnú hviezdu. Islandská speváčka Björk zo zdravotných dôvodov ruší časť letného turné vrátane vystúpenia v Českej republike.

„V tejto chvíli hľadáme náhradu. Je to ale veľmi zložité, pretože kapely už majú svoje turné naplánované. Držte nám palce,“ uviedla riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

„Je nám to veľmi ľúto a oznamujeme to s ťažkým srdcom. Do poslednej chvíle sme sa snažili, aby sme neboli jedným zo zrušených koncertov. Podľa informácií manažmentu lekár Björk po závažnom zápale v hrdle odporučil okamžitý hlasový pokoj a obmedzenie koncertovania, inak by jej hrozilo trvalé poškodenie hlasu,“ spresnila.

„Vstupné budeme vracať len tým, ktorí si zakúpili jednodňový lístok na 12. júla. Podrobnosti zverejníme v najbližších dňoch na stránke festivalu,“ povedal za organizátorov Jiří Sedlák.

Speváčka okrem koncertu v Českej republike zrušila aj vystúpenia v Španielsku, Portugalsku, v Maďarsku a ruší sa aj časť jej juhoamerického turné.

Festival Colours of Ostrava sa uskutoční od 12. do 15. júla a vystúpia na ňom hudobníci ako Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective či The Flaming Lips.

Štyridsaťšesťročná hudobníčka sa na scéne pohybuje už viac ako 30 rokov. Prvý sólový album s príznačným názvom Debut vydala v roku 1993 a ihneď s ním zaznamenala úspech. V Európe i v Severnej Amerike sa presadila aj s nasledujúcimi štúdiovými nahrávkami Post (1995), Homogenic (1997), Vespertine (2001), Medúlla (2004) a Volta (2007).

Medzi jej najznámejšie skladby patria kúsky ako Isobel, It’s Oh So Quiet, Hyperballad, All Is Full of Love, Big Time Sensuality alebo Army of Me. Björk bola počas svojej kariéry nominovaná na Oscara a dvanásťkrát na Grammy, no toto prestížne ocenenie sa jej nikdy nepodarilo získať. Informácie pochádzajú z webovej stránky iDNES.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alanis MorissetteBjörkBobby McFerrinJanelle Monáe