CONMEBOL udelí Chapecoense Juhoamerický pohár

Chapecoense
S nápadom, aby CONMEBOL priznala trofej Chapecoense, prišli niekoľko hodín po tragédii predstavitelia kolumbijského klubu Atlético Nacional Medellín, ktorý mal byť súperom Brazílčanov vo finále Copa Sudamericana. Foto: SITA/AP

LUQUE 2. decembra (WebNoviny.sk) – Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) odovzdá trofej pre víťaza Juhoamerického pohára (Copa Sudamericana) brazílskemu klubu Chapecoense. Pri pondelkovej leteckej tragédii v Kolumbii zahynulo 19 jeho hráčov, celkovo 71 ľudí vrátane členov realizačného tímu a klubových predstaviteľov. V kádri zostalo šesť hráčov.

O zámere CONMEBOL-u referoval portál španielskeho denníka AS odvolávajúci sa na informácie Globo Esporte. CONMEBOL tak údajne oficiálne učiní do dvoch dní. Skutočnosť, že titul v Juhoamerickom pohári pripadne Chapecoense, znamená, že brazílsky klub sa predstaví v budúcej sezóne Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores).

S nápadom, aby CONMEBOL priznala trofej Chapecoense, prišli niekoľko hodín po tragédii predstavitelia kolumbijského klubu Atlético Nacional Medellín, ktorý mal byť súperom Brazílčanov vo finále Copa Sudamericana. Kolumbijčania už jeden titul v tejto sezóne získali, keď vyhrali prestížnejší Pohár osloboditeľov a zúčastnia sa na decembrových majstrovstvách sveta klubov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom