Conor McGregor ohlásil návrat do UFC, v klietke naposledy nestačil na Nurmagomedova

Conor McGregor
Conor McGregor počas tlačovej konferencie, na ktorej oznámil svoj návrat do UFC. Moskva, 24. október 2019. Foto: SITA/AP.

Írsky bojovník Conor McGregor ohlásil návrat do organizácie UFC. Koncom marca tohto roka síce ukončil kariéru, ale po siedmich mesiacoch sa rozhodol pre súťažný návrat. Svoj verdikt oznámil na štvrtkovej tlačovej konferencii v Moskve, pričom diváci bojových športov ho opäť v akcii uvidia 18. januára 2020.

Meno súpera nie je známe

Meno súpera zatiaľ nie je verejnosti známe, ale McGregor si z toho ťažkú hlavu nerobí. „Tento dátum je dohodnutý. Je mi jedno, kto bude mojim súperom. Som v najlepšej fyzickej kondícii,“ cituje slová 31-ročného McGregora britský portál BBC.

Naposledy bojoval v klietke v októbri 2018, keď v americkom Las Vegas nestačil na Rusa Chabiba Nurmagomedova. Ír vo svojom vyhlásení dodal, že neskôr by chcel v Moskve vyzvať víťaza súboja medzi Nurmagomedovom a Tonym Fergusonom, ktorý sa uskutoční začiatkom roka 2020.

Niekoľko negatívnych výstupov

McGregor začal svoju kariéru v športe s oficiálnym názvom Miešané bojové umenia (MMA) v roku 2007 a časom sa stal jeho rešpektovanou značkou. Jeho prvý zápas trval iba 13 sekúnd, po ktorých knokautoval Josého Alda. Počas svojej športovej prestávky, zdá sa, zmenil aj postoj k životnému štýlu.

„Formovanie zvyku trvá 66 dní. Teraz chodím skoro spať a skoro vstávam. Štruktúrovaný prístup je kľúčom k úspechu. Všetci miliardári musia byť organizovaní. Zameriam sa na boj, nebudem piť alkohol,“ dodal írsky bojovník.

McGregor sa v minulosti dopustil hneď niekoľko negatívnych výstupov na verejnosti. V júli 2018 napadol autobus s viacerými bojovníkmi UFC, za čo mu hrozilo väzenie. Napokon mu však bolo súdom nariadené školenie v oblasti riadenia hnevu a päť dní verejnoprospešných prác. V marci tohto roka zase v Miami rozbil mobil jedného z fanúšikov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Conor McGregor
    Firmy a inštitúcie UFC Ultimate Fighting Championship