Contador: Boli chvíle, keď som pochyboval

Bez názvu
Alberto Contador Foto: SITA/AP

PARÍŽ 25. júla (WEBNOVINY) – Sobotňajšia časovka na cyklistickej Tour de France ponúkla krásny súboj o celkové prventvo s očakávaným rozuzlením. Španiel Alberto Contador stlačil v cieli stopky o 31 sekúnd skôr než ako to bolo v prípade jeho hlavného rivala Andyho Schlecka a celkovo zvýšil svoj náskok pred luxemburským vyzývateľom na 39 sekúnd. Počas nedeľňajšieho manifestačného dojazdu do Paríža by ho mohla o celkové – v poradí tretie prvenstvo na najprestížnejších etapových pretekoch obrať už len zhoda veľkých náhod. „Zvládol som to, chvalabohu, ale nie vždy som si bol istý, či sa mi to podarí. Boli chvíle, keď som pochyboval,“ prezradil novinárom Alberto Contador a ďalej svoje slová pre Cycling News rozmenil na drobnejšie: „Cítil som počas celých pretekov, ale aj záverečnej časovky, že to nie je ono, že forma nie je taká ako napríklad vlani. V jednom momente som dokonca obdržal informáciu, že Andy sa celkovo dostal o pár sekúnd predo mňa. Vtedy som sa však maximálne skoncentroval a sústredil sa na jediný cieľ – celkové víťazstvo. Môj výkon vôbec nebol excelentný, veľa som trpel a bojoval, ale napokon mi to vyšlo. Môžem povedať, že tá časovka bola najťažšie vybojovanými pretekmi pre mňa v tomto roku.“

Dvadsaťsedemročný Španiel vie, o čom hovorí. Vlani v porovnateľnej časovke na konci Tour okolo jazera v Anncy zvíťazil a na Andyho Schlecka, ktorý bol aj vtedy jeho najväčším rivalom v boji o žlté tričko, nahral 1:44 min. Teraz v Pauillacu sa musel v cieli uspokojiť s 35. miestom a náskokom 31 sekúnd pred Schleckom. Tretie víťazstvo na Tour za ostatné štyri roky a medzitým aj triumfy na Giro d´Italia a Vuelte sú však potvrdením toho, že lepšieho cyklistu ako je Contador v súčasnom svetovom pelotóne nenájdete. „Je to triumf poctivej a tvrdej práce. Ani to však niekedy nemusí stačiť. Cyklistika nie je matematika, že si môžete presne vypočítať, čo urobíte. Cesty sú zradné, situácie v pelotóne nepredvídateľné. O to viac si vážim toto celkové prvenstvo, lebo vzišlo z nie najlepšej mojej formy a veľkého súboja s Andym Schleckom. Andy je veľký jazdec a v tomto roku sa ku mne priblížil viac ako inokedy predtým. Sme obaja ešte pomerne mladí a našimi súbojmi môžeme baviť ľudí ešte dlhé roky,“ uviedol Contador.

Španielsky šampión priznal, že nie všetko, čo si v príprave na Tour de France naplánoval, mu vyšlo na 100%. „V tomto roku v Európe veľa pršalo a to ovplvnilo moju prípravu v súvislosti s alergiami, ktoré som musel prekonať. Pred júnovými majstrovstvami Španielska som bol na antibiotikách a to tiež zrejme ovplyvnilo moju formu,“ komentoval líder Astany. Povráva sa, že v tomto kazašskom tíme s americkým finančným krytím po sezóne skončí a na prestupovom trhu sa oň strhne veľká bitka. Teraz však myslí najmä na oddych a relax po veľkom vzopätí. „Budem zvažovať niekoľko možností, čo sa týka budúceho roka. Do úvahy prichádzajú aj účasť na Giro d´Italia a Vuelte. Čo sa týka tohtoročnej Vuelty, uvidím, aká bude situácia v tíme po oddychovej pauze. Pravdepodobný scenár je však taký, že v septembri budem na Vuelte chýbať,“ dodal Contador.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto Contador