Contadora desiata etapa trápila, na Sagana šliapať nebude

Alberto Contador
Foto: SITA/AP

PAU 15. júla (WEBNOVINY) – Španielsky cyklista Alberto Contador priznal, že utorok na Tour de France bol pre neho zlým dňom. Líder stajne Tinkoff-Saxo pre celkovú klasifikáciu zároveň dodal, že zďaleka nie je všetkým dňom koniec.

„Etapa mala komplikovaný záver na La Pierre Saint Martin, kde som do kopca vôbec nestíhal za Froomom a jeho tímovými kolegami. Nemohol som vystupňovať tempo, lebo som mal problémy s dychom a nemohol som sa zbaviť kyseliny mliečnej v nohách,“ vysvetlil Alberto Contador na stránke tímu Tinkoff-Saxo.

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiatej etapy Tour de France

Contadora pri stúpaní trápilo dýchanie

Víťaz tohtoročného Giro d´Italia Contador túži po treťom triumfe na Tour de France a zároveň naplnení výnimočného double z Gira a Tour v jednom roku. Jeho ambície sa však po príchode do Pyrenejí otriasajú v základoch, keďže po utorkovom 11. mieste a odstupe 2:51 minúty sa jeho celkové časové manko na lídra Chrisa Frooma vyšplhalo na 4:04 minúty.

„Aj v cyklistike to tak chodí, že máte lepšie a horšie dni. Verím, že tie lepšie v mojom podaní ešte len prídu. Tour de France sú veľmi dlhé preteky a my sme ešte len prišli do kopcov. Nie, Tour ešte nie je rozhodnutá,“ skonštatoval Contador.

Streda 15. júla: 11. etapa: Pau – Cauterets – Vallé de Saint-Savin (188 m)
Tour de France (11. etapa)
Foto: Tour de France

Jeden zo športových riaditeľov Tinkoff-Saxo Steven de Jongh odmietol tvrdenie, že po zlom vstupe Contadora do Pyrenejí by ho mali ako lídra pre celkovú klasifikáciu prestať podporovať.

„Je ešte priskoro, aby sme hovorili o nejakých systémových zmenách v našom tíme týkajúcich sa celkového poradia. Alberto je veľký bojovník, všetci to vieme. Stratil síce drahocenné sekundy, ale nie bojovného ducha a vôľu. Zvyšok tímu ho bude naďalej maximálne podporovať, aby sa vrátil do boja o celkové víťazstvo,“ povedal De Jongh.

Taktika tímu Tinkoff-Saxo sa nezmenila

Na konkrétnu otázku RTVS po 10. etape, či v tíme Tinkoff-Saxo neuvažujú o väčšej podpore Petra Sagana a jeho boja o zelený dres v bodovacej súťaži na úkor Alberta Contadora, De Jongh odvetil: „O tom je ešte priskoro hovoriť. Sadneme si spolu v tíme a pouvažujeme nad taktikou do ďalších dní.“

Už stredajšia etapa so stúpaním na slávny Tourmalet môže dať definitívne odpoveď na otázku, či mal Contador naozaj iba zlý deň v kopcoch, alebo je jeho túžba po triumfe na Tour de France viac len zbožným želaním majiteľa tímu Olega Tiňkova a ľudí okolo neho.

Získa Peter Sagan štvrtý zelený dres na Tour de France?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto ContadorPeter Sagan