Conte nemá rád špekulácie na tému „modulo“, verí trojčlennej línii aj so Škriniarom

Antonio Conte, Inter Miláno
Antonio Conte - tréner Interu Miláno. Foto: archívne, SITA/AP.

Z nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže ubehli len tri kolá, ale Antonio Conte už má po krk novinárskych špekulácií na tému taktického rozostavenia hráčov.

Milánčania vedú tabuľku Serie A

Úspešný tréner v nich vidí posadnutosť najmä lokálnych médií talianskym pojmom „modulo“. Neustále ho bombardujú otázkami, či by nebolo lepšie zmeniť formáciu s troma obrancami na klasickú štvorčlennú defenzívnu líniu.

„V Taliansku sme posadnutí počtom hráčov vo formácii. Nikde inde to tak nie je. Trénoval som v Anglicku a tam sa o to nikto nestará. Chcem vidieť na ihrisku odvahu a intenzitu, to jediné ma zaujíma. Všetko ostatné sú prázdne reči,“ zareagoval Antonio Conte.

Mediálna štvanica voči Contemu by možno mala opodstatnenie, keby sa Interu nedarilo. Lenže opak je pravdou. Milánčania aktuálne vedú tabuľku Serie A, keď ako jediný tím vydolovali z troch zápasov maximálny počet 9 bodov so skóre 7:1.

Rozostavenie Interu 3-5-2

Inter hrá v rozostavení 3-5-2 a súčasťou medzinárodnej trojčlennej obrannej línie je aj slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý nastupuje vľavo. V strede sa nachádza Holanďan Stefan de Vrij a vpravo Uruguajčan Diego Godín. Conte má napriek „dobre mienenej“ kritike zo strany médií vo veciach jasno.

„Moderný futbal je neustále vo vývoji a ak nedržíte krok s dobou, zaostávate. Nadšenie nie je spojené s výsledkami, ale so systémom, akým sa snažíme hrať. Ani Rím nebol postavený za jeden deň,“ uviedol 50-ročný Conte, bývalý reprezentant Talianska.

Conte v rokoch 2012 – 2014 priviedol Juventus Turín k trom majstrovským titulom v Taliansku, pričom takmer legendárnou sa stala jeho trojčlenná obranná línia známa pod skratkou BBC, čiže Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci. Giorgio Chiellini.

Neskôr v londýnskej Chelsea v roku 2016 začal hrať systémom 4-1-4-1, ale po slabšom úvode presedlal na formácie 3-4-2-1. Vzadu mal skúsené trio David Luiz, César Azpilicueta a Gary Cahill a práve to bol základný stavebný kameň k zisku titulu v Premier League.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe antonio conte