Continental v Púchove zastavuje výrobu, primátorka odmieta koronavírus ako dôvod

Continental, Púchov
Fabrika spoločnosti Continental v Púchove. Foto: www.facebook.com

Jeden z najväčších zamestnávateľov na Považí, spoločnosť Continental, pristupuje od štvrtka ku krátkemu prerušeniu prevádzky. O rozhodnutí spoločnosti informovala púchovská primátorka Katarína Heneková na oficiálnom facebookovom profile mesta Púchov.

Prerušenie až do apríla

Po štvordňovej pauze v závode na výrobu osobných pneumatík by mala byť zastavená výroba, už aj vrátane závodu na výrobu nákladných pneumatík, od 26. marca do 5. apríla.

Viac k téme Koronavírus

Oficiálnym dôvodom na prerušenie prevádzky nie je aktuálna epidemiologická situácia, ale podľa primátorky Henekovej pokles objednávok.

„Na základe telefonátu s konateľmi spoločnosti Continental vám oznamujem, že z dôvodu poklesu objednávok bude prerušená výroba v závode osobné pneumatiky, a to od 19. marca do 22. marca. Výroba bude opäť spustená v pondelok 23. marca,“ uviedla vo svojom vyhlásení Heneková.

Zamestnávajú tisíce ľudí

Podľa jej slov bude závod na výrobu nákladných pneumatík pokračovať v prevádzke bez prerušenia až do 25. marca. „Následne bude od štvrtka 26. marca výroba oboch závodov prerušená. Zatiaľ do nedele 5. apríla 2020,“ doplnila púchovská primátorka.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Spoločnosť Continental vyrába v Púchove pneumatiky pre osobné vozidlá, nákladné vozidlá a autobusy a dopravné pásy. Okrem výroby sa Continental v Púchove venuje výskumno-vývojovým aktivitám v modernom Technologickom centre. V súčasnosti spoločnosť Continental v Púchove zamestnáva 4 950 zamestnancov.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko tlačové oddelenie spoločnosti Continental.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Heneková
Firmy a inštitúcie Continental