CORGOŇ LIGA: Slovan Bratislava si odnáša z Dubnice jeden bod

Bez názvu
Hráč ŠK Slovan Bratislava Filip Šebo sa raduje z gólu na 1:0 počas 21. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Dubnica nad Váhom - ŠK Slovan Bratislava Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – 21. kolo:

MFK Dubnica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 30. Polách – 21. Šebo, ŽK: 58. Pavol Kováč, 78. Polách – 63. Kiss, 88. Pauschek, rozhodovali: Samotný – D. Hrčka, Tomčík, 4670 divákov

Dubnica: Pavol Kováč – M. Ižvolt, Trousil, Nosek, L. Beňo – Šulek – J. Vavrík, Bruško (90.+ Gorelka), Polách, J. Zápotoka (85. Grabež) – Porázik (67. T. Zápotoka)

Slovan: Putnocký – Pauschek, Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička – Milinkovič, Guédé, Kiss (77. Božič), I. Žofčák – Šebo, Ivana (64. Halenár)

Obom tímom išlo v zápase o víťazstvo. Domáci chceli presvedčiť, že aj proti silnému Slovanu dokážu uhrať dobry výsledok. Úvodnú šancu mal Šebo, potom nepresne hlavičkoval na opačnej strane Bruško. Viaceré akcie Dubnice skončili na pozornej obrane hostí. V 14. min opäť strieľal Šebo a o dve minúty nabil Šulek J. Zápotokovi, ktorý tesne prestrelil. V 21. min sa dostali domáci poľahky do vedenia. Aktívne hrajúci Milinkovič centroval do ohňa, Dubničania loptu podbehli a pohotový Šebo ju upratal do siete. Po deviatich minútach po akcii po Šuleka s Vavríkom vyrovnal Polách. Domáci ostávali pri chuti, v 38. min sa páčil rohový signál, v 41. min zasa Vavríkovi vzal loptu Pauschek tesne pred streľbou.

V druhej polovici vyvinul Slovan veľké úsilie, aby strhol víťazstvo na svoju stranu. Šebovu strelu však zlikvidoval v 56. min pozorný Kováč. Domáceho brankára neprekonali ani Ivana či Pauschek. Domáci dobre kontrovali, stačili tempu hostí a mali pár sľubných šancí. Usilovnosťou hýril J. Zápotoka, dvakrát strieľal nepresne. Najbližšie mal ku gólu z domácich Vavrík, ale v 71. min a potom aj v 90. min pri brejku neuspel.

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Začali sme s väčším rešpektom ako bolo potrebné. Do vyrovnávajúceho gólu mal Slovan navrch, potom to bolo vyrovnané. V druhom polčase chceli oba tímy vyhrať. V boji o záchranu je pre nás ale každý bod dobrý. Pretrhli sme strelecké suchoty a veríme, že budeme aj vyhrávať.“

Karel Jarolím (tréner Slovana): „Úroveň ovplyvnili poveternostné podmienky. Za silného vetra nebolo ľahké kombinovať, hrať sa muselo po zemi. Dubnica dbala na zabezpečenú obranu, ale bola aj vpredu aktívna, z čoho vyťažila vyrovnanie. V druhej polovici sme sa mali viac presadiť a zápas dotiahnuť do víťazného konca.“

MFK Košice – FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1)

Gól: 36. Kuračka, ŽK: 88. I. Djokovič – 34. Pavlovič, 83. Žilák, rozhodovali: Smolák – Somoláni, Rendko, 1125 divákov

Košice: Tofiloski – Kolbas, I. Djokovič, Dobias, Čonka – Juhar (56. Digoň), K. Kuzma (90.+ Cicman), Šinglár, U. Matič, Viazanko (75. T. Kubík) – D. Škutka

Zlaté Moravce: M. Kuciak – A. Candrák, Pavlovič, Pavol Majerník, Chren – Orávik (90.+ Brčák), Kuračka, M. Babic, Hruška (64. Tomášek), Žilák (84. Kuráň) – Pavelka

Pod bielymi dresmi, v ktorých nastúpili v Čermeli hostia, tĺkli odvážne srdcia, šiesty tím tabuľky chcel evidente v Košiciach bodovať. O prvý vzruch sa však postaral v 3. min obranca domácich Kolbas, ktorý v dobrej pozícii, i keď trocha z uhla, zakončil nepresne. Zásluhou obojstranne útočného futbalu boli obrany stále v permanencii, ale gólové príležitosti v priestoroch šestnástok sa rodilo ťažko. Preto udrelo z diaľky, keď sa v 27. min oprel do lopty útočník hostí Pavelka a opečiatkoval brvno Tofilovského bránky. O 3 minúty kontroval košický Juhar, ale jeho strela tesne minula ľavú žrď. Snaha Moravčanov priniesla ovocie v 36. min, keď sa pred šestnástkou šikovne uvoľnil kapitán Kuračka a po jeho rane sa lopta trepotala v šibenici košickej bránky – 0:1.

Úporný boj o cenné body pokračoval aj po prestávke. Košičania sa snažili dostať súpera pod tlak, ale v koncovke neboli veľmi nebezpeční. Slabá strela Škutku a hlavička Djokoviča brankára Kuciaka príliš nevyplašili, zblízka ho neprekonal ani striedajúci Digoň. Neúnavní hostia využívali každú príležitosť na rýchle protiútoky, ale poisťovací gól nepridali. Blízko k nemu bol v 86. min striedajúci Kuráň, ale tutovku spálil. Hostia sa napokon tešili zaslúžene zo zisku troch bodov.

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „Chlapcom nemôžem z hľadiska nasadenia a bojovnosti nič vyčítať. Som veľmi spokojný s riešením našej prechodovej fázy do obrany, naopak nespokojný som s riešením štandardných situácií, ktorých sme v zápase mali dosť.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Uvedomovali sme si silu Košíc. V poslednom období mali dobré výsledky, pripravili sme sa na nich zodpovedne. Chceli sme sa dostať do lepšieho postavenia ako momentálne sme. Kvalitu zápasu ovplyvnil veľmi ťažký terén, na ktorom sa nedalo hrať kombinačne, no podali sme bojovný výkon a o ten gól sme boli lepší.“

1. FC Tatran Prešov – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)

Góly: 31. a 56. Bernardo – 38. Vyskočil (vl.), ŽK: 4. Farbák, 25. Josl, 64. Krajník, 71. Vyskočil – 27. Johancsik, 29. Jakubko, 43. Uškovič, 52. Hesek, 72. Poljovka, rozhodovali: Kráľovič – Chládek, E. Weiss, 1850 divákov

Prešov: Plánička – P. Petráš – Farbák, Čep, Josl – Krajník – Papaj, Vyskočil (89. Dolný), Vršajevič – Bernardo (78. Baran), Žůrek (66. Macko)

Banská Bystrica: Boroš – Savič, Poljovka, Kupčík, Turňa – Pečovský – Brašeň, Uškovič, Hesek (73. Slančík, 78. M. Pančík ml.), Johancsik (66. Hučko) – Jakubko

Prešovský Tatran, ktorý pred týždňom utŕžil debakel na bratislavskom Slovane, sa chcel pred domácim publikom rehabilitovať a napraviť si chuť víťazstvom. Tatran začal prvý polčas územnou prevahou, ale jeho akcie končili na obrane Banskobystričanov. V 9. min to skúšal z hranice šesnástky domáci Vršajevič, ale jeho strelu zblokovala obrana hostí na roh. Pred bránkou Boroša bolo horúco aj v 17. min, keď Vyskočilov strieľaný center neusmernil do brány Čep. O minútu neskôr sa dostali do šance aj hostia, keď najvyššie vyskočil Jakubko, no jeho hlavička len tesne minula žrď Pláničkovej brány. Vzápätí na druhej strane mal gól na hlave Čep, ale jeho hlavička letela milimetre od Borošovej ľavej žrde. Domáci sa dočkali gólu v 31. min, keď agilný Josl nádherne vysunul Bernarda a ten zoči-voči Borošovi nezaváhal. Dukla bola bezzubá a len ťažko sa dostávala pred šestnástku Prešova. Diváci už kričali gól v 36. min, ale Farbákovu hlavičku odvrátila obrana Dukly na rohový kop. Dukla vyrovnala v 38. min, keď Uškovičov priamy kop nešťastne vrazil do vlastnej siete domáci Vyskočil a upravil tak na polčasových 1:1.

Druhý polčas začal medzi šestnástkovým futbalom. Obe mužstvá sa dostávali do šancí pomenej. V 56. min zahrával Papaj rohový kop, na ktorý najvyššie vyskočil Bernardo a bolo 2:1. Po góle sa začala viac Banská Bystrica tlačiť pred šestnástku domácich. V 79. min sa dostal do šance prešovský Papaj, ale jeho strela trafila Boroša v bráne hostí. O dve minúty mala Dukla blízko k vyrovnaniu, keď na Uškovičov priamy kop najvyššie vyskočil Hučko, ale Plánička vytiahol bravúrny zákrok a loptu vyrazil na rohový kop. Tatran si tak v jarnej časti na domácom ihrisku poradil po Žiline aj s Banskou Bystrickou a zaslúžene získal tri body.

Ladislav Pecko (tréner Prešova): „V dnešnom zápase sme strelili tri góly, z toho jeden vlastný. Bolo to vydreté víťazstvo.“

Štefan Zaťko (tréner B. Bystrice): „O dnešnom výsledku rozhodlo väčšie srdce a domáci vyhrali zaslúžene.“

FK Senica – MFK Ružomberok 4:0 (3:0)

Góly: 9. a 30. O. Smetana, 33. T. Kóňa, 84. Hošek, ŽK: 8. Kostelný, 37. Jurč, 50. Ďubek, rozhodovali: Matúš – Slyško, Jenčura, 2546 divákov

Senica: Bolek – Gorosito, Gajdošík, R. Pillár, Lukšík – Strnad – Jaroslav Diviš (73. V. Gajdoš), T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (82. M. Poliaček) – O. Smetana (77. Hošek)

Ružomberok: Hrdlička (46. P. Penksa) – Gallo, Kostelný, Radič, P. Maslo – Bielák, Jurč – Pilár, Ďubek, J. Chovanec (71. Hoferica) – T. Chovanec

Záhoráci s vidinou prvého miesta v tabuľke sa pustili s chuťou do súpera, ktorý prišiel s defenzívnou taktikou. Seničania sa pomerne skoro ujali vedenia, keď v 9. min sa po priamom kope Kóňu presadil hlavou Smetana – 1:0. V 13. min narobila problémy brankárovi Hrdličkovi strela Kóňu. V 20. min po centri Ďuricu sa lopta dostala k Divišovi, no ten v stopercentnej šanci zaváhal a vystrelil vedľa pravej žrde. Hluchú päťminútovku Záhorákov mohol využiť na vyrovnanie v 25. min Pilár, ktorý išiel sám na brankára Boleka, no ten loptu výborne vyrazil na ľavú žrď. Následnú dorážku T. Chovanca tečovali obrancovia na roh. Druhý gól dali domáci hráči v 30. min. Po rohovom kope Kóňu sa opäť hlavou presadil vysoký český útočník Smetana a dal už svoj 11. tohtosezónny gól. Seničania predvádzali pekný ofenzívny futbal. V 33. min sa krásnou strelou asi z 23 m prezentoval Kóňa a lopta skončila v sieti prekvapeného brankára Hrdličku – 3:0.

Seničania vedomí si svojho pohodlného trojgólového náskoku v druhom polčase trochu ubrali z plynu. Kontrolovali hru a miestami predvádzali okulahodiace akcie. V 61. min Ďubekovu nebezpečnú strelu z priameho kopu spoza pokutového územia Bolek kryl. Na druhej strane technicky strieľal Ďurica, lopta išla tesne vedľa pravej žrde. V 63. min išiel po Kóňovom vysunutí sám na brankára Diviš, no mieril len do bočnej siete. V 71. min sa pekne uvoľnil Jurč, jeho strelu však Bolek kryl. Strelecky účet zápasu uzavrel v 84. min striedajúci Hošek. Chybnú rozohrávku využil Poliaček, jeho presný center našiel Hošekovu hlavu a ten peknou hlavičkou strelil premiérový gól v senickom drese. Štadiónom sa po stretnutí niesol mohutný potlesk a vďaka fantastickému úvodu do jarnej časti (9 bodov, skóre 12:0) sa Seničania dostali na prvé miesto v tabuľke Corgoň ligy.

Stanislav Griga (tréner Senice): „Opäť sa nám podaril vstup do zápasu, už v 9. min sme dali gól. Ak by Pilár svoju šancu využil a vyrovnal by, bol by to iný zápas. Do prestávky sa nám podarilo vypracovať si pohodlný náskok. V druhom polčase sme hrali proti vetru, trošku sme sa obávali streľby zo stredných vzdialeností.“

Goran Milojevič (tréner Ružomberka): „Gratulujem Senici. Pre nás sa zápas skončil po polhodine, keď bolo 3:0. Druhý polčas bol pre nás iba formalitou. Čaká nás tvrdý boj o záchranu.“

FC Spartak Trnava – FC Nitra 4:1 (0:1)

Góly: 75. a 88. Kone Koro, 78. Kaprálik, 53. Tomaček – 40. Ľ. Kolár, ŽK: 11. Machovec, 33. Bicák, 75. Kone Koro – 49. V. Schulmeister, 52. Kaspřák, 68. Šimončič, rozhodujú: Horváth – R. Sluk, Petríček, 4112 divákov

Trnava: Raška – P. Čarnota, P. Gross, Kaprálik, Coimbra – Bicák (71. Guldan), Kaščák, Procházka (90+ L. Kováč), Machovec – Koro Kone, Tomaček (88. Ľ.Hanzel)

FC Nitra: M. Kopecký – Igor Kotora (47. Glenda), Kaspřák, Harbuľák (85. Kinček), Áč – Ľ. Kolár, Matej Král (80. Mikuš), I. Hodúr, V. Schulmeister – Šimončič, Rák

Očakávaný duel v prvom dejstve veľa pekného futbalu nepriniesol. Obe mužstvá hrali takticky, hra mala veľa nepresností, bol to medzišestnástkový futbal. V prvom polčase boli Trnavčania častejšie pred bránou Kopeckého, ale nevedeli sa presadiť. V 7. min pokus Bicáka zblokoval Harbuľák- Za zmienku stojí 39. min, keď Tomaček dostal presnú prihrávku od Coimbru, ale jeho prízemná strela len tesne minula ľavú žrď. Udrelo na opačnej strane, Nitrania z rýchleho brejku sa dostali pred šesnástku domácich. Nedorozumenie trnavskej obrany využil Kolár, ktorý poľahky krížnou prízemnou strelou prekonal Rašku – 0:1. Bola to jediná strela medzi žrde oboch mužstiev za 45 minút.

Podstatne svižnejší futbal sa odohrával v druhom dejstve. Vyrovnávajúcemu gólu predchádzal faul na prenikajúceho Koro Koneho. V 53. min z priameho kopu z 22 m Tomaček, zimná posila zo Serede, sa zapísal do streleckých štatistík efektným vyrovnávajúcim gólom, keď vymietol pavučinu v ľavom vinkli nitrianskej brány – 1:1. V 75. min center z ľavej strany Tomačeka najlepšie využil Kone Koro. Jeho presná hlavička pravej žrdi posadila Spartakovcov ako na koňa – 2:1. O 3 minúty neskôr center skvele hrajúceho Tomačeka zužitkoval na tretí gól do siete Nitry Kaprálik a v 88. min pečatil konečný výsledok svojim druhým gólom Kone Koro – 4:1.

Dušan Radolský (tréner Trnavy): „Naša mienka o hre Nitry sa potvrdila. Ich zabezpečená obrana v prvom polčase nám robila problémy. Z jedinej šance hostí sme dostali dosť zbytočný gól. Neustáli sme prechody do útoku, tie boli často zdĺhavé. Po obrátke zvýšená aktivita a úsilie priniesli ovocie v podobe 4 utešených gólov. Boli sme agresívnejší pred šestnástkou, z čoho vznikli štandardné situácie, ktoré sme napokon naplno využili.“

Ivan Vrabec (tréner Nitry): “ Gratulujem Spartaku k predvedenému výkonu a výraznému výsledku. Pred zápasom sme mali značné problémy so zložením obrannej formácie, čo sa na celej čiare prejavilo i v hernej aktivite v druhom polčase, keď sme po štandardných situáciách a individuálnych chybách pykali. V prvom dejstve sme ešte po taktickej stránke obstáli a dúfali, že to bude dobré, ale opak bol pravdou. Žiaľ, po obrátke náš výkon nezodpovedal predstavám a výsledok je krutý. Život ide ďalej, budeme sa snažiť odstraňovať chyby.“