Corgoň liga: Súhrn výsledkov 6. kola

Bez názvu
Ľubomír Bernáth z Trnavy hlavičkuje na košickú bránku v zápase MFK Košice - FC Spartak Trnava 6. kola futbalovej Corgoň ligy Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 21. augusta (WENOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Corgoň ligy 2010/2011:

MFK Košice – FC Spartak Trnava 0:2 (0:0)

Góly: 64. Koro Kone, 82. Ľ. Bernáth, ŽK: 30. Škutka (Košice), rozhodovali: Matúš – R. Sluk, Petríček, 1840 divákov

Trnavčania s veľkou podporou svojich fanúšikov mali v Čermeli prakticky domáce prostredie, čo sa premietlo aj do konečného stavu. Hostia začali aktívne a prakticky celý prvý polčas patril im. Domáci si nevypracovali ani jednu šancu a nevystrelili ani na bránku. V 9. min Bernáth z dobrej šance zle zakončil svoju príležitosť, jeho strelu Tofiloski chytil. V 20. min išiel Bernáth sám na Tofiloského, ktorý zmaril jeho šancu. O minútu neskôr Wellington neskóroval vo vyloženej príležitosti. Postupne Košičania vyrovnali hru, no Trnavčania neustále hrozili rýchlym protiútokom. V 41. min unikol Koro Kone a jeho presnú prihrávku z päťky Wellington zahodil.

Po zmene strán sa konečne prebudili aj Košičania. Najprv po peknej akcii Viazanka s Kolbasom trafil Škutka žrď, potom v 63. min Jurčov priamy kop z 25 m vyrazil Raška iba pred Kavku, ktorý sa zle v situácii zorientoval. Už o minútu sa skóre menilo, keď po rýchlej narážačke Koro Kone otvoril skóre stretnutia – 0:1. V 79. min mal Juhar na kopačke vyrovnanie, ale po kľučke na brankára nepochopiteľne netrafil bránku. O tri minúty neskôr Wellingtonovu šancu zlikvidoval domáci gólman, no odrazenú loptu Bernáth poslal do prázdnej bránky – 0:2. Až do konca zápasu si už potom ani jedno z mužstiev nevypracovalo možnosť na skórovanie a Trnavčania si zaslúžene odnášajú z Košíc tri body.

Žarko Djurovič (tréner Košíc): „V prvom polčase sme hrali horšie ako Trnava. Po prestávke sme mali šance, no nestrelili sme gól. Veľmi nám chýbajú skúsení hráči. Trnava ich má, a preto v druhom polčase z dvoch šancí strelili dva góly. “

Dušan Radolský (tréner Trnavy): „Dnes sme zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase sme domácich do ničoho nepustili. Po zmene strán sme vyrážali do otvorenej obrany a strelili dva góly.“

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 69. a 86. Pich, ŽK: 73. S. Bališ (Nitra), rozhodovali: Pavlík – Brendza, Tomčík, 2750 divákov

Pod Urpínom sa hral bojovný, snaživý a kombinačný futbal. Oba tímy produkovali útočnú hru, v prvom polčase to bol vyrovnaný súboj s viacerými šancami. Najvážnejšie sa v prvom polčase udiali až po 27 minútach hry, keď najprv po Gajdošovej prihrávke zakončoval domáci Pich v šestnástke, ale slabo. Následne mal možnosť skórovať z dorážky, no tečovaná lopta si cestu do bránky nenašla. Vzápätí pohrozili hostia. Najprv po Vajdovej chybe Rák a potom po Plevovej Šimončič. Obaja hosťujúci futbalisti sa však nepresadili. V 31. min vystrelil z hranice šestnástky Valenta, ale zaskvel sa brankár Dukly Boroš. Na opačnej strane bol zaujímavý Gajdošov center z rohu, keď Hučko hlavou tesne minul vzdialenejšiu žrď Hroššovej svätyne. V 39. min si Štetina narazil loptu so Slobodom a pekne zakončil spoza šestnástky, ale lopta išla tesne vedľa bránky. O minútu neskôr Rák zo štandardky spoza rohu šestnástky trafil bočnú sieť. Minútu pred koncom polčasu sa mohla dostať do vedenia Dukla, keď Savič od autovej čiary kúsok od svojej striedačky našiel centrom Seyeho, ktorý vo výskoku hlavičkoval loptu tesne nad brvno.

Po zmene strán jasne dominovala na ihrisku Dukla, pretože hosťom pre žalúdočné problémy už chýbal na trávniku Hodúr. Banská Bystrica si vytvorila tlak i šance, ktoré napokon zúročil najlepší strelec mužstva Róbert Pich. Už v 49. min mohol Pančíkov center z pravej strany Seye umiestniť hlavou do bránky, ale Hroššo loptu tečoval do brvna. O desať minút neskôr Hučko našiel v šestnástke Picha, ktorý z ľavej strany netrafil bránku. O dve minúty neskôr Seye poslal strieľanú prihrávku do malého vápna, Pichov teč Nitrania odvrátili. Pich trafil navyše žrď a nepresadil sa ani po centri Saviča hlavou. Napokon však strelil gól, keď mu v 69. min Adámik poslal loptu cez stred ihriska do šestnástky a najlepší strelec Dukly potrebnou rýchlosťou nedal defenzíve hostí šancu a prekonal umiestnenou strelou po zemi inak vynikajúceho Hrošša – 1:0. Nitranov ani inkasovaný gól neprebral, ich snaha smerom dopredu nikam neviedla. Naopak, hostia mohli inkasovať v 80. min, keď Savič s Pichom predviedli pri autovej čiare futbalovú ekvilibristiku. Strelec gólu poslal loptu do pokutového územia, kde sa Seye neulakomil a Považanec strelou po zemi takmer prekonal Hrošša. Následne sa lopta dostala na hlavu Pančíka, ktorý pred poloprázdnou bránkou nezakončil dobre. O štyri minúty neskôr Seye oklamal Tótha a mohol aj Hrošša, no trafil iba bočnú sieť. Až v 86. min sa Štiavničky radovali druhýkrát, keď Pleva poslal loptu z pravej strany do šestnástky, Seye ju prenechal Pichovi a hrdina zápasu bez prípravy strelil pod brvno – 2:0. Nitrania sa ani v záverečných minútach na nič nezmohli, snaživý Rák na všetko sám nestačil.

Karol Marko (tréner B. Bystrice): „V prvom polčase sme mali šance, miestami sme si vytvorili aj tlak. Museli sme si však dávať pozor na rýchle brejky. Z nich vedia vyťažiť naozaj nadštandardní hráči našej ligy – Rák a Hodúr. Najmä Rák, ktorý sa celý zápas prechádza, vie naraz udrieť. V druhom polčase sme mali viac navrch, dvakrát sa presadil Pich, ktorý ukazuje talent. Navyše, dvakrát trafil do žrde. Bol to však psychicky náročný zápas pre všetkých, ktorý sme veľmi dobre zvládli. Sme spokojní, pretože Nitra je nebezpečná, nevyspytateľná. Tri body proti takému kvalitnému tímu sú cenné.“

Ivan Galád (tréner Nitry): „Vynúteným striedaním naša hra stratila požadované parametre. V druhom polčase boli domáci lepší. My si musíme povedať, či chceme hrať o špicu tabuľky a doplníme mužstvo, alebo budeme hrať so svojimi odchovancami. To však potrebuje potom čas.“

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dubnica 2:1 (1:0)

Góly: 12. Pavlovič (z pok. kopu), 76. A. Candrák – 64. M. Ižvolt, ŽK: 32. Pavlenda, 44. M. Babic – 17. Augustíni, 22. Šulek, rozhodovali: Kružliak – Vorel, Borsányi, 1486 divákov

Od úvodnej minúty sa v Zlatých Moravciach bolo na čo pozerať. V 2. min sa ocitol Grabež v čistej pozícii, ale zoči-voči M. Kuciakovi neuspel. Domáci odpovedali hneď z protiútoku, Candrákovu dobrú strelu z päťky P. Bajza kryl. Jediný gól úvodného dejstva priniesla 12. min, keď P. Bajza v malom vápne stiahol Stojanoviča a nariadený pokutový kop s istotou premenil Pavlovič – 1:0. V 23. min prudkú strelu Tomášeka z priameho kopu Bajza len s námahou vyrazil. V 24. min Róbertovi Tomkovi radosť z gólu premárnil asistent rozhodcu Borsányi, ktorý signalizoval milimetrové postavenie mimo hry. Po polhodine hry vystrašil Kuciaka vydarenou strelou spoza šestnástky hosťujúci Porázik, jeho pokusu chýbali centimetre. Záver úvodného dejstva patril agilnému Stojanovičovi. V 35. min vyskočil najvyššie na Pavlendov center a hlavou opečiatkoval brvno, o minútu neskôr z ôsmich metrov v ideálnej pozícii napálil loptu tesne vedľa a do tretice v mikrosúboji s brankárom Bajzom neuspel.

Obojstranne otvorený futbal pokračoval aj po zmene strán. V 56. min Chrenova delovka z 20 m len tesne minula cieľ. Po hodine hry Tomášekov center z ľavej strany skončil na žrdi Bajzovej bránky, z následnej kontry Dubničan Gorelka z čistej šance netrafil bránku. Vyrovnanie priniesla 64. min, keď Porázikov prudký center po zemi Ižvolt pohodlne poslal za chrbát bezmocného Kuciaka – 1:1. Hostia mohli ísť do vedenia v 66. min. Riečičiarovu strelu z bránkovej čiary v poslednej chvíli odvrátil Pavlenda na roh. O osude stretnutia rozhodla 76. min. Babicov center z rohového kopu našiel Candráka, a ten z ôsmich metrov nekompromisne napálil loptu do siete – 2:1. V závere sa hostia snažili vyrovnať. Streleckú príležitosť si však už nevypracovali, a tak pre Zlaté Moravce ešte stále platí „môj dom, môj hrad.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Na Dubnicu sme sa tešili. Napádali sme dosť vysoko, najmä v prvom polčase. Škoda nevyužitých šancí, lebo stretnutie mohlo byť rozhodnuté už do prestávky. Moje mužstvo ukázalo charakter a napokon dal Candrák zaslúžene víťazný gól.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Videli sme dobrý ligový zápas s množstvom šancí. Po prvom polčase sme mohli prehrávať aj o tri, štyri góly. V kabíne sme sa dali dokopy, po zmene strán sa nám podarilo vyrovnať a mohli sme dať aj druhý gól. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia je však víťazstvo Zlatomoravčanov zaslúžené.“

MŠK Žilina – FK Senica 0:0

ŽK: 26. V. Leitner, 41. Šourek, 61. Piaček – 37. O. Smetana, rozhodovali Trutz – Hrčka, Benko, 3512 divákov.

V súboji tímov z čela ligovej tabuľky sa hralo v réžii domácich. V tíme MŠK Žilina dostalo v nabitom programe priestor viac hráčov z lavičky, ako aj brankár Martin Krnáč. V 6. min Poliaček posunul loptu na hranicu veľkého vápna mladému Fótyikovi, ale ten mieril veľmi nepresne. O minútu neskôr sa situácia opakovala. Tentoraz Zošák nabil Majtánovi, ale ani z tejto situácie gól nepadol. V 11. min po nedorozumení v žilinskej rozohrávke zaletela lopta k senickému Divišovi, ktorý stál sám pred Krnáčom, ale domáci gólman bol pri lopte skôr. Fótyik mohol skórovať aj v 23. min, keď hlavičkoval po Ježovom centri, ale len do rúk brankára Boleka. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu sa Žilinčania snažili smerom dopredu, ale nedarilo sa im vytvoriť si vyloženú gólovú príležitosť. Štyri minúty pred polčasovou prestávkou pohrozili hostia, Divišova strela z pravej strany sa odrazila od hornej žrde Krnáčovej bránky.

V 50. min musel po Zošákovej strele k pravej žrdi z 20 m zasahovať Bolek, na loptu si siahol aj o minútu neskôr po Poliačekovej strele. Žilinčania zrýchlili hru, z krajov posielali do šestnástky nebezpečné centre. V 56. min prišiel na ihrisko domáci kanonier Ceesay. V 70. min pálil Argentínčan Vittor spoza hranice pokutového územia tesne vedľa ľavej žrde Bolekovej bránky. Hostia si dávali pozor na obranu, pozorne strážili nebezpečných súperových útočníkov, prehusťovali svoje pokutové územie a vyrážali do brejkov. Hráči MŠK sa po získaní lopty hneď tlačili pred súperovu bránku. Futbal sa musel divákom pod Dubňom páčiť, ale gólu sa ani po veľkej snahe domácich futbalistov nedočkali. V 89. min mohol strhnúť víťazstvo na stranu hostí Sodje, ktorý sa dostal po žilinskom rohu do brejku, sám pred brankárom Krnáčom však zaváhal a poslal loptu vedľa ľavej žrde.

Pavel Hapal (tréner Žiliny): „Senica prišla do Žiliny s výbornou obranou, ťažko sa nám proti nej presadzovalo. Mali sme šance, hráči bojovali, snažili sa, nemám im čo vyčítať. Chceli sme zvíťaziť a občas sme otvorili dvere smerom dozadu, čo sa nám takmer vypomstilo. Nepodarilo sa nám zvíťaziť, ale s výkonom hráčov som spokojný. S takýmto defenzívnym štýlom hry súperov sa doma stretávame stále, musíme sa s tým vyrovnať.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Žilina má veľmi kvalitný tím, preto sme zvolili defenzívny spôsob hry, ktorý sme zvládli. Chceli sme byť dopredu nebezpeční. Mali sme aj šance, mohli sme ich využiť, ale s bodom som maximálne spokojný. Domáci mali viac z hry, ale podarilo sa nám odviezť si zo Žiliny cenný bod.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:1)

Góly: 18. R. Konečný, 52. Z. Harsányi – 7. Belejík, ŽK: 70. M. Filo ml., 79. Lénárth – 19. P. Bašista, 27. Josl, 64. Martin Baran, rozhodovali: Smolák – Mókoš, Kubačka, 3171 divákov

V súboji tímov z konca tabuľky začali domáci zostra. Hosťujúci gólman Diviš musel zasahovať po strele Gašparíka a v 6. min po Filovom šikovnom protiútoku odvrátila obrana nebezpečný center. O minútu však udrelo na druhej strane. Prešovčania využili, že pri vhadzovaní neplatí ofsajd, Belejík unikol obrane a strelou k bližšej žrdi prestrelil Daniela Kissa – 0:1. Domáci sa po góle otriasli, vypracovali si niekoľko šancí a v 18. min korunovali snahu vyrovnávajúcim gólom. Gašparíkov center našiel Konečného, ktorý hlavou prekonal Diviša – 1:1. V 26. min Ďuricov center sprava poslal Harsányi hlavou k žrdi, Diviš však zázračne vyrazil na roh. V 29. min bol hosťujúci gólman už prekonaný, keď po centri Gašparíka z priameho kopu hlavičkoval Hrabač, no trafil iba žrď. Na druhej strane sa snažil využiť ďalšiu dieru v domácej obrane Belejík, Kiss však jeho strelu vyrazil. V 41. min Katona vysunul Bognára, ktorý sa medzi dvoma obrancami dostal k zakončeniu, jeho strela však tesne minula pravú žrď.

Kvalitný futbal pokračoval aj v druhom dejstve. Obidve mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V úvode si vytvorili tlak domáci. Ako prvý sa pokúsil Diviša prekonať Gašparík, jeho tvrdú strelu zo šestnástky hosťujúci gólman chytil. Rozhodujúci moment prišiel v 52. min. Na konci peknej kombinácie Gašparík vysunul Helíska, ktorého prízemný center poslal do siete Harsányi – 2:1. Domáci strelec hral s veľkou chuťou, o dve minúty sa uvoľnil na hranici ofsajdu a jeho prudký center na zadnú žrď Filo tesne minul. V 69. min to pekne spravil Gašparík, pripravil si čistú streleckú pozíciu, ale loptu netrafil ideálne. V závere hostia so snahou vyrovnať stavili všetko na jednu kartu. V 80 min Mackova krížna strela tesne minula ľavú žrď. V 83. min Papajov priamy kop Bašista predĺžil hlavou do stredu bránky, kde stál pripravený Kiss. O minútu nato sa podobná situácia zopakovala aj na druhej strane, keď Struhárova hlavička išla tesne vedľa. V závere mal dvakrát dobrú príležitosť vyrovnať Farbák, keď najskôr v 87. min center Baláža poslal hlavou o pár centimetrov nad brvno a o dve minúty sa v šestnástke otočil okolo obrancu, ale jeho prízemnú strelu Kiss zneškodnil.

Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): „Pribrzdil nás rýchly gól hostí po školáckej chybe obrany. Potom sme však prevzali iniciatívu, hrali dobrý futbal, vytvorili si dobré šance a dokázali sme vyrovnať. Cez polčasovú prestávku som hráčom zdôraznil, že smolu, ktorá nás dovtedy prenasledovala, musíme konečne prekonať. Po vedúcom góle sme sa začali báť o výsledok. Musím pochváliť chalpcov, že si vybojovali dôležité tri body. Bol to boj, boli v tom emócie. Som nesmierne rád, že sme konečne vyhrali a dúfam, že tento výsledok pomôže psychike nášho mužstva.“

Roman Pivarník (tréner Prešova): „Bol to zaujímavý zápas, mužstvá hrali s obrovským nasadením. Bohužiaľ, opäť sme sa nedokázali vyvarovať chýb, na ktoré sme doplatili inkasovanými gólmi. Dali sme aj regulárny gól, ale napriek dobrému výkonu nám dnes nebolo dopriate bodovať.“

Viac k osobe Dušan RadolskýIvan GaládJuraj JarábekKarol MarkoMikuláš RadványiPavel HapalRóbert PichStanislav Griga