Corgoň liga: Výsledky 32. kola

Zilina futbal
Zľava: Hráč Ivan Lietava z MŠK Žilina a Igor Obert z FK DAC 1904 Dunajská Streda počas zápasu 32. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina a FK DAC 1904 Dunajská Streda. Žilina, 21.máj 201 Foto: SITA/Ján Grajciarik

BRATISLAVA 21.mája (WEBNOVINY) – Futbal – Corgoň liga 2010/2011 – 32. kolo:

MŠK Žilina – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: 31. Hrabáč, 90.+ Kadlec (obaja Dunajská Streda), rozhodovali: Sedlák – Benko, Cuninka, 1082 divákov

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Prince Ofori, Šourek, Patrik Mráz – Pich, Zošák (46. Fótyik), Bello, Gergel (79. Zjuzins) – T. Majtán, Lietava

Dunajská Streda: Novota – Helísek, Obert, Hrabáč, Z. Németh – Hassan (84. R. Konečný), Hílek, Halimi, Tomčák – N´Kendo (62. P. Ďurica), Matúš (74.

V prvom polčase sa pod Dubňom hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 19. min vyskúšal Dúbravku v žilinskej bráne z ľavej strany Tomčák. Na druhej strane pohrozil o tri minúty neskôr Angelovič, ktorého strelu z asi 20 metrov musel Ján Novota vyboxovať mimo priestor brány. V 33. min centroval sprava Majtán, nabiehajúci Lietava však v šestnástke pred Novotom netrafil loptu hlavou a tá letela mimo bránu. Podobnú šancu si Žilinčania vypracovali aj o minútu neskôr, opäť centroval sprava Majtán, lopta sa dostala až na opačnú stranu ku Gergelovi, ale ten trafil len do bočnej siete.

Hneď po zmene strán sa dostala do šance dvojica domácich útočníkov, Lietava prihral pred bránu Majtánovi, ale ten trafil tiež len do bočnej siete. V 53. min vystrelil spoza veľkého vápna Lietava, ale Novota sa nenechal zaskočiť. V druhom polčase domáci viac útočili smerom na bránu hostí, ale nedarilo sa im vytvoriť si čisté gólové šance. V 70. min sa Pich pokúšal zblízka prelobovať Novotu, ale prestrelil. V 73. min pohrozila Dunajská Streda, Matúš poslal do brejku Hassana, ale domáci brankár Dúbravka vybehol ďaleko od svojej brány a podarilo sa mu zobrať Hassanovi loptu.

Štandardnú situáciu rozohrávali hostia v 85. min, Halimi z ľavej strany trafil ďalekonosnou strelou do žrde žilinskej brány. Skóre sa nemenilo ani po následnom protiútoku, do žrde trafil na opačnej strane Fótyik. V nadstavenom čase sa hralo väčšinou na polovici domácich, hostia niekoľkokrát ohrozili Dúbravku, ale gól nakoniec v Žiline nepadol.

Oto Brunegraf (asistent trénera Žiliny): „Chceli sme sa rozlúčiť v domácom zápase s divákmi víťazstvom. Nedala sa nám uprieť snaha, ale aby sme vyhrali je len snaha málo.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Videli sme rušný ligový zápas, ale bez gólov. Šance na to boli, chlapci zápas odmakali, bolo vidieť, že už nehráme pod tlakom. S bodom zo Žiliny som spokojný.“

FC Nitra – FC Spartak Trnava 3:2 (1:1)

Góly: 41. Rák (z pok. kopu), 50. Matúš Mikuš, 56. V. Schulmeister – 15. Gogolák, 61. M. Kaščák (z pok. kopu), ŽK: 29. Harbuľák, 37. M. Kolmokov, 61. Zelenický, 82. Rák – 33. M. Kaščák, 40. Machovec, ČK: 90.+ Wellington, rozhodovali: Horváth – Kubačka, Jankovič, 759 divákov

Nitra: L. Hroššo – M. Áč (34. M. Kolmokov), Harbuľák, Martin Tóth, Matúš Mikuš – Ľ. Kolár, Šimončič, R. Sloboda (51. Škrováň), Zelenický – V. Schulmeister (80. Ivančík), Rák

Trnava: Raška – Kaprálik, M. Kaščák, Gross, Machovec (69. Wellington) – R. Procházka (68. L. Kováč), P. Čarnota, Sabo, J. Petráš – Gogolák, Ciprys

Na podmočenom teréne v Nitre sa hral svižný futbal. Do stretnutia lepšie vstúpili Trnavčania, taktovku v strede poľa držal predovšetkým Roman Procházka. ten strieľal v 10. min zo strednej vzdialenosti, ale nenamieril medzi tri žrde. V 15. min sa však hosťujúci Spartak dočkal. Ciprys využil zaváhanie domácej defenzívy, naservíroval loptu Gogolákovi, ktorý bez prípravy prekonal domáceho gólmana.

O sedem minút si obaja hráči úlohy vymenili, ale Ciprys na klzkom teréne stratil stabilitu. Neprešla ani minúta a Hroššo predviedol pekný zákrok proti strele Procházku. V 40. min spadol v šestnástke po kontakte s Machovcom Mikuš a nariadený pokutový kop bezpečne premenil kanonier Róbert Rák.

Domácim vyšiel vstup do druhého polčasu. V 50. min Matúš Mikuš po rýchlom brejku strelou bližšej žrdi prekonal Rašku a o 6 minút neskôr V. Schulmeister krásnou po rohovom kope zvýšil na 3:1. Pokutový kop mali k dispozícii aj hostia: v 61. min Zelenický fauloval Petráša a M. Kaščák strelou k pravej žrdi rozvlnil sieť za Hroššovým chrbtom.

Hostia následne zapli na vyššie obrátky. Domáci mali šťastie v 75. min, keď obranca Martin Tóth na trikrát zblokoval strely trnavských hráčov. V závere ešte videl červenú kartu po ostrom zákroku hosťujúci Wellington.

Cyril Stachura (tréner Nitry): „Bol to dobrý zápas. Začali sme dobre a som rád, že sme vyrovnali ešte pred polčasovou prestávkou. Som spokojný s výkonom mužstva a výsledok je zaslúžený.“

Peter Zelenský (tréner Trnavy): „Vypracovali sme si veľa šancí na začiatku zápasu. Mrzí ma, že sme nedali druhý gól ešte v prvom polčase. Nastúpilo veľa hráčom z B-mužstva, v zápase už o nič nešlo.“

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Košice 1:0 (0:0)

Gól: 57. Brčák, ŽK: 22. Žilák, 22. M. Hruška, 82. M. Babic – 27. Isola, 87. Juhar, rozhodovali: Trutz – Kubica, Martiš, 1146 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, M. Hruška (90. Ondrejka) – Orávik (81. Kuráň), M. Babic, Kuračka, Tomášek (46. Brčák) – Žilák, Candrák

Košice: Tofiloski – R. Cicman, I. Djokovič, T. Dobias, Čonka (85. Mikuláš Tóth) – Šinglár – Juhar, Isola (60. Pačinda), U. Matič, Viazanko – Diaby (54. Ujčík)

Po opatrnom začiatku prebrali iniciatívu na svoje kopačky hostia. V 10. min Matič vyzvŕtal domácu obranu, naservíroval tutovku Juharovi, to ho však Kuciak bravúrne vychytal. po štvrťhodine hry Isola kolmou prihrávkou vysunul Diabyho ten však zoči voči Kuciakovi nenamieril medzi žrde. V 22. min po centri Juhara a v závare v malom vápne Diaby ani na dva krát nepretlačil loptu do siete.

V 30. min aktívny Matič nabil Juhárovi, krotkého strele spoza 16-tky chýbali decimetre. V závere prvého dejstva pohrozili aj domáci, ale Hruškovu gólovú strelu vytlačil Tofiloski končekmi prstov na roh. Ten rozohral Hruška Kuračkovej hlavičke stál však opäť v ceste Tofiloski V nadstavenom čase prvého dejstva Candrákovu hrúbku nepotrestal Juhar.

Úvod druhého polčasu sa hral v domácej réžii. V 48. min Žilák poslal do koncovky Brčáka, ten sa pretlačil až pred brankára, v rozhodujúcom momente však spadol. Prebiehala 57. min, Babic vysunul Brčák, jeho strela skončila na žrdi, odrazenú loptu však sám Brčák z 2 krokov poslal do siete – 1:0. Vyrovnať mohol vzápätí Juhar, prudkú strelu z hranice šestnástky však pozorný Kuciak vyrazil. V 70. min na Hruškov rohový kop vyskočil Brčák, pohotovej hlavičke však chýbali centimetre.

Východniari hrali v závere vabank, no zlyhali vo finálnej fáze. V pokutovom území sa nedokázali presadiť Matič, ani Juhar. Domáci hrozili z kontier, jedna taká prišla v 90. min po akcii Žiláka s Brčákom, Kuračka zoči-voči brankárovi mieril iba do neho. V hektickom závere sa nedokázal presadiť ani Djokovič, a tak sa stretnutie skončilo najtesnejším víťazstvom ViOnu.

Juraj Jarábek (tréner Z. Moraviec): „Videli sme veľmi dobré corgoňligové stretnutie. Košice boli najlepším mužstvom, ktoré sa u nás na jar predstavilo, a to nehovorím z recesie. Samozrejme, že sme chceli zvíťaziť, pretože nádej na 4. miesto tu stále je. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.“

Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „Je mi strašne ľúto tohto stretnutia, na záchranu nám stačila remíza. V prvom polčase sme si vytvorili vyložené príležitostí, ale opäť sme nedali gól. Mužstvo sa musí psychicky pripraviť na Žilinu a posledný zápas sezóny zvládnuť.

FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (0:0)

Góly: 54. T. Hučko, 71. Uškovič, 87. Brašeň – 61. a 84. Žůrek, ŽK: 45. T. Hučko, 82. Považanec – 89. Macko, ČK: 29. Krajník (Prešov) za faul zozadu, rozhodovali: Prešinský – R. Sluk, Petríček, 920 divákov

Banská Bystrica: Pindroch – M. Turňa, Poljovka, Kupčík (46. Brašeň), T. Hučko – Pečovský, Marek Hlinka – M. Pančík, Považanec, Johancsik (64. Uškovič) – Slančík (83. Prekop)

Prešov: J. Plánička – Papaj, Farbák, Krajník, Vršajevič – M. Vyskočil (33. Belák), Macko, P. Petráš, P. Baláž (57. Piter-Bučko) – Žůrek, Ľ. Meszároš (77. Bernardo)

Bez názvu

Prešovčania začali v Banskej Bystrici aktívne a z rýchlych protiútokov sa dostávali do dobrých príležitostí. V 5. min pohrozili po štandardke Papaja, domáci loptu iba odhlavičkovali mimo šestnástky a spoza nej nebezpečne strieľal Baláž, ktorý len tesne minul bránku Dukly. V 10. min potiahol loptu po pravej strane Žůrek, prihral ju do šestnástky Mackovi, ktorý z dobrej pozície mieril vedľa žrde. Dôležitý moment nastal v 29. min, keď Krajník zastavil faulom zozadu unikajúceho Johancsika a videl oprávnene červenú kartu.

Domáci presilovku o jedného hráča nevedeli využiť, za zmienku stojí iba Pančíkov center po rohu, ktorý hlavou usmernil Kupčík v 44. min tesne vedľa žrde. V druhom polčase to Banskobystričanom napokon vyšlo, keď v 54. min mieril z vyše 20 m k pravej žrdi Hučko. Pomohol mu však teč hosťujúceho obrancu. Hostia, aj keď mali o jedného hráča menej, sa nevzdávali a „vystrkovali rožky“. V 61. min sa predral do šestnástky Žůrek a zoči-voči prekonal Pindrocha.

O dve minúty neskôr po Mackovom rohu mohol Farbák na päťke poslať Prešov do vedenia, gólman Dukly bol však na mieste. Vzápätí sa neujal protiútok domácich, keď Slančík z ľavej strany poslal na opačnú Turňovi, no jeho hlavička bola nepresná. V 71. min si to Turňa vynahradil, keď z pravej strany poslal loptu Uškovičovi a ten v malom vápne pohotovo skóroval – 2:1.

Banskobystričania však opäť poľavili a znovu vyrobili v defenzíve chyby, čo dokonale v 84. min využil voľný Žůrek pri ľavej žrdi domácej bránky a pohotovo vyrovnal. Dukla hrala vabank a vyplatilo sa – v 86. min po Považancovom centri pálil Hučko do brvna, no vzápätí to Banskej Bystrici vyšlo z rohového kopu. Loptu centroval Považanec, Prekop ju poslal za hranicu pokutového územia Brašeňovi a ten mieril po zemi k ľavej žrdi Pláničkovej bránky – 3:2. Tesný triumf si domáci udržali a vďaka lepšiemu skóre zo vzájomných zápasov s Trnavou má Dukla 4. miesto a pohárovú Európu v rukách.

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): „Toto stretnutie bolo veľmi dôležité z psychologického hľadiska. Do zápasu sme nevstúpili dobre, no súper dostal po pol hodine hry červenú kartu a začal hrať v desiatich. Napriek tomu hral veľmi dobre organizovane a stále „do plných“. Nám chýbala kvalita pri zmene ťažiska a v zrýchlení, málo sme sa dostávali do zakončenia. Druhý polčas bol zápas hore-dole, súper čakal na svoju príležitosť a rýchle protiútoky a dvakrát to využil. My sme vstali z popola v závere a strelili víťazný gól, za ktorý hráčom ďakujem.“

Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Som smutný, že sme v posledných minútach prehrali už tretí zápas po sebe. Doprial by som chlapcom aspoň bod za výkon a bojovnosť. Za tento duel by si ho zaslúžili, ale taký je futbal. Za krásu sa body neprideľujú. Musím chlapcom poďakovať, že dnes chceli vyhrať aj v takom zložení, v akom sme nastúpili. Ukázali sme svoje pozitíva.“

MFK Ružomberok – FK Senica 3:2 (2:1)

Góly: 32. a 67. Hoferica, 37. J. Maslo – 14. R. Pillár, 58. Hošek, ŽK: 52. Kostelný, 64. J. Maslo – 40. Strnad, 47. Komárek, 52. M. Ďurica, 90+. Diviš, rozhodovali: Hracho – Chládek, Lieskovský, 1321 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička – Sivčevič, J. Maslo, Kostelný, Gallo – P. Maslo – Ivan Kotora (84. Ondrek), Blažič (90. Nagy), Ďubek – Jakšič, Hoferica

Senica: Bolek – Gorosito, R. Pillár, Komárek, Lukšík – Strnad – T. Kóňa, Jaroslav Diviš, Piroska, Poliaček (46. M. Ďurica) – Hošek (79. Furtádo)

Od začiatku sa hral pod Čebraťom dobrý a zaujímavý futbal. V 14. min si na odrazenú loptu po trestnom kope nabehol Pillár a hostia sa ujali vedenia 0:1. Senica bola až do tohto momentu lepším tímom a v tomto trende sa pokračovalo aj ďalej. Ružomberčania odpovedali rovnakou mincou v 32. min, keď na konci ich akcie bol Hoferica, ktorý vyrovnal na 1:1. Gól dodal domácim chuť a svoje ofenzívne snaženie korunovali v 37. min, keď na Ďubekov odrazený trestný kop zareagoval J. Maslo a poslal svoj tím do vedenia 2:1.

Tlak domácich pokračoval aj po zmene strán, no prišla 58. min a v nej šanca Senice, ktorú Hošek premenil a vyrovnal na 2:2. „Ruža“ sa však nechcela uspokojiť s remízovým stavom a v 67. min ju poslal Hoferica svojim druhým gólovým zápisom opäť do vedenia – 3:2. V závere stretnutia sa síce Seničania snažili aspoň o vyrovnanie, avšak ich ofenzívne pokusy boli málo úderné. V zápase solídnej úrovne si domáci tesné víťazstvo zaslúžili.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): „Som spokojný s víťazstvom. Hlavne z toho dôvodu, že sme sa takto rozlúčili s domácim publikom. Dnes moji hráči odviedli dobrú prácu. Toto stretnutie sa divákom muselo páčiť.“

Libor Fašiang (asistent trénera Senice): „Videli sme slušný zápas. V prvom polčase sa hralo hore-dole. Podarilo sa nám dať úvodný gól, no potom prišli chvíle domácich. V druhom polčase za stavu 2:2 mal podľa môjho názoru odpískať rozhodca penaltu, no nestalo sa tak. Keďže Žilina dnes len remizovala, znamená to, že sme skončili v lige na druhom mieste, čomu sme veľmi radi.“