Corgoňligisti zvládli prípravné zápasy

Slovan Bratislava
Andrej Pečnik zo Slovana a brankár Lajos Szűcs z FC Lombard Pápa Termal počas prípravného zápasu medzi Slovanom Bratislava a maďarským FC Lombard Pápa Termal. Bratislava, 22. január 2011. Foto: SITA/Michal Svítok

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – V sobotňajšom prípravnom futbalovom stretnutí si účastník najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 ŠK Slovan Bratislava poradil s maďarským prvoligistom FC Lombard Pápa 2:0 (0:0). Gólový účet duelu otvoril v 60. min Mario Božič a víťazstvo „belasých“ poistil v 74. min Filip Kiss. Slovan si v stredu 26. januára od 14.00 zmeria sily s ďalším maďarským tímom Videotonom Székesfehérvár, hrať sa bude na pôde súpera.

V prípravnom dueli víťazstvo Senice nad Šaľou

Futbalisti FK Senica zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí na umelej tráve v Galante nad účastníkom I. ligy (druhá najvyššia súťaž) FK Slovan Duslo Šaľa tesne 3:2 (2:1). O góly favorizovaných zverencov trénera Stanislava Grigu sa postarali Tomáš Strnad, Petr Hošek a Vratislav Gajdoš. Posledný menovaný hráč je v súčasnosti na skúške v Senici, na jeseň pôsobil v Dukle Banská Bystrica, kde sa mu skončila zmluva. „Gajdoša v súčasnosti testujeme v našom klube, dnes proti Šali strelil aj gól. Nechcem predbiehať udalosti, uvidíme, ako to napokon s jeho skúškou u nás dopadne,“ uviedol v sobotu podvečer pre agentúru SITA športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

DAC so Slováckom bez gólov

V prípravnom futbalovom stretnutí hral účastník najvyššej slovenskej súťaže FK DAC 1904 Dunajská Streda s českým prvoligistom 1. FC Slovácko bez gólov. Najbližšie čaká hráčov FK DAC v rámci prípravy dvojzápas v stredu 26. januára, Dunajskostredčania si najprv od 11.00 na vlastnej pôde zmerajú sily s FK Slovan Duslo Šaľa (I. liga, druhá najvyššia súťaž – pozn.) a od 16.30 sa predstavia na pôde maďarského FC ETO Györ.

Dubnica zvládla dva zápasy

Ďalší účastník najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 MFK Dubnica zvíťazil na vlastnej pôde nad prvoligovým tímom MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0. V prvom polčase sa presadil Vavrík a po zmene strán skóroval Polách. Dubnica sobotu mal na programe aj ďalší prípravný duel s ďalším účastníkom I. ligy (druhá najvyššia súťaž, pozn.) MFK Dolný Kubín. Na domácej umelej tráve vyhrala nad tímom I. ligy (druhá najvyššia súťaž) MFK Dolný Kubín hladko 3:0 (1:0). V prvom polčase sa gólovo presadil Matej Gorelka, po zmene strán pridali ďalšie dva presné zásahy Oliver Augustíni a Ján Varga. Dubnica nastúpi v najbližšom prípravnom dueli v stredu 26. januára, v domácom prostredí privíta o 13.00 h ďalší corgoňligový klub FC ViOn Zlaté Moravce.

MFK Košice vyhrala nad Spišskou Novou Vsou

Futbalisti slovenského corgoňligového klubu MFK Košice zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí na domácej umelej tráve nad účastníkom II. ligy (tretia najvyššia súťaž) FK Spišská Nová Ves 4:1 (2:1). Hostia prekvapujúco viedli gólom Lukáša Kiššáka, ešte do polčasovej prestávky dokázali otočiť nepriaznivý stav Dávid Škutka a Kamil Karaš. Po zmene strán sa v drese favorizovaného košického mužstva gólovo presadili Martin Juhar a Patrik Hojstrič a stanovili konečný výsledok na 4:1. Zverenci Štefana Tarkoviča nastúpia v najbližšom prípravnom dueli v sobotu 29. januára, v domácom prostredí privítajú o 14.00 h ďalší klub II. ligy FK Poprad.

Prešov skóroval v Bardejove

1. FC Tatran Prešov si v sobotu poradil s TJ Partizán Bardejov (II. liga – skupina Východ, tretia najvyššia súťaž – pozn.) najtesnejším rozdielom 3:2. Skóre zápasu otvoril v 3. min Ľubomír Meszároš a ešte do polčasu zvýšil na 2:0 Guba. Po zmene strán však dvoma gólmi vyrovnal Jurko. V 60. min rozhodol o víťazstve Prešovčanov Viliam Macko. Futbalistov 1. FC Tatran čaká najbližšie v rámci prípravy dvojzápas v stredu 26. januára, keď na domácom ihrisku nastúpia od 15.00 proti FK Spišská Nová Ves (II. liga – skupina Východ) a od 17.00 proti FK Krásna nad Hornádom (V. liga).

Výsledky sobotňajších prípravných stretnutí účastníkov Corgoň ligy 2010/2011:

ŠK Slovan Bratislava – FC Lombard Pápa Termal (Maď.-I. liga) 2:0 (0:0)

Góly: 60. Božič, 74. F. Kiss

FK Senica – Slovan Duslo Šaľa (I. liga) 3:2 (2:1)

Góly Senice: T. Strnad, P. Hošek, V. Gajdoš

1. FC Slovácko (ČR-I. liga) – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

MFK Dubnica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (I. liga) 2:0 (1:0)

Góly: 30. F. Vavrík, 60. T. Polách

MFK Dubnica – MFK Dolný Kubín (I. liga) 3:0 (1:0)

Góly: 20. Gorelka, 47. Augustíni, 71. J. Varga

1. FC Tatran Prešov – TJ Partizán Bardejov (II. liga – skupina Východ) 3:2 (2:0)

Góly: 3. Ľ. Meszároš, 43. Guba, 60. V. Macko – 52. a 58. Jurko

MFK Košice – FK Spišská Nová Ves (II. liga – Východ) 4:1 (2:1)

Góly: 27. Škutka, 28. Karaš, 56. Juhar, 62. Hojstrič – 23. Kiššák