Cosby čelí žalobe zo sexuálneho obťažovania, polícia koná

Televízny otecko Bill Cosby oslavuje 75. rokov
Komediálny herec Bill Cosby. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY-) – Losangeleská polícia spustila vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania istej Judy Huth, ktorého sa mal dopustiť americký herec Bill Cosby ešte v roku 1974, keď mala 15 rokov.

Huth podala na 77-ročného komika v utorok žalobu a v piatok sa stretla s detektívmi, ktorí následne začali prípad vyšetrovať.

Huth v žalobe taktiež uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Kalifornské zákony umožňujú podať žalobu do troch rokov po tom, ako obeť sexuálneho zločinu zistí, že utrpela ujmu. Ž

ena teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Cosbyho právnik Marty Singer na žalobu zareagoval vyhlásením, že komik sa stal terčom vydierania, pretože Huth žalobu podala až po tom, čo jej Cosby odmietol zaplatiť 250-tisíc dolárov.

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka.

V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Cosby