CSKA Moskva a SKA Petrohrad postúpili do finále Západnej konferencie KHL

SKA Petrohrad

MOSKVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti CSKA Moskva sa stali prvými finalistami Západnej konferencie v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy, keď na vlastnom ľade zdolali hráčov mestského rivala Dinamo tesne 3:2.

V 14. min poslal domácich do vedenia Pavel Karnauchov, do prvej prestávky však hostia odpovedali gólom Jegora Zajceva. V druhej časti hry sa v presilovkách presadili oba tímy, o postupe CSKA v pomere 4:1 na zápasy rozhodol víťazným gólom v 47. min stretnutia Linden Vey.

CSKA vo finále konferencie po štvrtýkrát za uplynulých 5 rokov vyzve SKA Petrohrad, hráči ktorého doma zdolali Lokomotiv Jaroslavľ 5:4 po predĺžení. Vedenia sa ujali hostia, SKA však štyrmi gólmi v prostrednej časti hry zvrátilo stav stretnutia. Hráči Lokomutivu sa nevzdali a po tretej siréne išli hráči do kabín za nerozhodného stavu. V predĺžení o triumfe a postupe Petrohradu rozhodol gólom v presilovke Dinar Chafizullin.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• semifinále Západnej konferencie

CSKA Moskva – Dinamo Moskva – 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) – konečný výsledok série: 4:1, postupuje CSKA Moskva
Góly: 14. Karnauchov, 31. J. Hansen, 47. Vey – 20. J. Zajcev, 39. Kagarlickij
Michal Čajkovský (Dinamo Moskva) odohral 12:53 min

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 5:4 po predĺžení (0:1, 4:1, 0:2 – 1:0) – konečný výsledok série: 4:1, postupuje SKA Petrohrad
Góly: 21. a 25. Gusev, 31. Zub, 38. Byvaľcev, 67. Chafizullin – 5. Alexejev, 31. Sannikov, 46. Apalkov, 53. Rafikov