CSKA Moskva delí od premiérového titulu v KHL jediné víťazstvo

cska moskva

OMSK 17. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti CSKA Moskva zvíťazili v treťom stretnutí finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 na ľade Avangardu Omsk 2:0.

V sérii vedú už 3:0 na zápasy a od ich prvého titulu v ére nadnárodnej súťaže ich delí už len jedno víťazstvo. Armádny klub podobne ako v druhej finálovej konfrontácii neinkasoval, keď Iľja Sorokin zneškodnil všetkých šestnásť striel.

Rozhodujúci moment sa zrodil v 44. minúte. Hosťujúci kapitán Sergej Andronov získal puk vo vlastnom obrannom pásme, prešiel s ním až do útočnej tretiny a s prispením pravej žrde prekonal gólmana Igora Bobkova.

Omsk sa na výraznejší tlak nezmohol a 56 sekúnd pred koncom spečatil výhru CSKA Moskva gólom do prázdnej bránky Michail Grigorenko. Štvrté finálové stretnutie je na programe v piatok 19. apríla v Balašiche.