Cyklista Fränk Schleck dostal ročný trest za doping

Bez názvu
Bratia Andy (vľavo) a Fränk Schleckovci Foto: SITA/AP

LUXEMBURG 30. januára (WEBNOVINY) – Luxemburský cestný cyklista Fränk Schleck dostal od disciplinárnej komisie národnej antidopingovej agentúry ALAD ročný trest za použitie nepovolených podporných prostriedkov. Oznámil to prezident spomenutej organizácie Robert Schuler.

Prehrešok sa udial počas vlaňajšej Tour de France a dištanc uplynie 14. júla 2013. Nájdenou zakázanou látkou bolo diuretikum Xipamide. Fränk Schleck poprel nekalé praktiky.

Tridsaťdvaročný jazdec tímu RadioShack Leopard je starším bratom Andyho Schlecka, víťaza Tour de France 2010. Sám triumfoval vo dvoch etapách na najprestížnejších pretekoch sveta. Predvlani skončil Fränk Schleck na TdF na celkovom treťom mieste, minulý rok odstúpil z priebežnej 12. pozície päť etáp pred koncom. Teraz bude na Tour de France nútene absentovať. Podujatie sa začne 29. júna na Korzike.

Verdiktom som veľmi sklamaný. Rozhodnutie považujem za príliš prísne vzhľadom na skutočnosť, že komisia zobrala na vedomie nevedomú konzumáciu kontaminovaného produktu. Žiaľ, pravidlá UCI sú nastavené tak, že aj neúmyselné požitie zakázanej látky vedie k trestu,“ povzdychol si Fränk Schleck, ktorý sa proti sankcii ešte môže odvolať.

Utešuje ma aspoň skutočnosť, že aj s prihliadnutím na výšku trestu a znenie zdôvodnenia ma nik nemôže označiť za dopingového previnilca v zmysle vedomého úsilia o zlepšenie výkonnosti nepovolenými prostriedkami. Nie som podvodník a viem, že som neurobil nič zlé. Je to veľmi dôležité pre mňa, moju rodinu, môj tím a všetkých, ktorí ma podporujú,“ dodal F. Schleck.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Frank Schleck