Cyklista nafúkal vyše päť promile, nevedel ani čítať

Foto: Thinkstock

PLZEŇ 8. júla (WEBNOVINY) – Strážnici v západočeskej Plzni namerali cyklistovi 5,42 promile alkoholu v dychu. Hliadka ťažko opitého muža zadržala ešte v nedeľu popoludní 5. júla vo chvíli, keď uháňal po ceste smerom k Boleveckému rybníku.

Informoval o tom v utorok spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na predstaviteľku plzenskej mestskej polície Dany Krausovej. Cyklistovi hrozí pokuta až vo výške 50-tisíc korún.

Upozornili naňho svedkovia

Na nebezpečnú jazdu upozornilo políciu viacero svedkov. Prichádzajúca policajná hliadka zaregistrovala skupinu ľudí na bicykloch. Posledný cyklista sa zapotácal a spadol s bicyklom do krovia, kde zaspal.

Strážnici opilca zobudili a po chvíli zistili, že okrem odrenín prežil nebezpečnú jazdu bez ujmy, opísala situáciu denníku Právo Krausová. Kým sa muž rozprával s policajnou hliadkou, vypadla mu z batoha poloprázdna fľaša becherovky a niekoľko plechoviek s pivom.

Skončil na záchytke

„Jednu z nich si chcel hneď otvoriť. V tom mu strážnik zabránil,“ dodala Krausová. Muž sa podľa svojich slov rozišiel s priateľkou a smeroval do západočeského mesta Rokycany, odkiaľ chcel odcestovať vlakom domov do Prahy.

Muž skončil na protialkoholickej záchytnej stanici. Nedokázal prečítať ani podpísať doklad o odobratí bicykla. Plzenskí strážnici si tak ťažko opitého cyklistu nepamätajú a zrejme ide o rekordéra, dodali Novinky.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom