Cyklista Tom Boonen obetuje Starú dámu, cieľom je Londýn

Tom Boonen
Tom Boonen Foto: SITA/AP

BRUSEL 16. mája (WEBNOVINY) – Belgický cyklista Tom Boonen sa tento rok nepostaví na štart Tour de France, chce si oddýchnuť pred olympijskými hrami v Londýne.

Líder svetového rebríčka WorldTour Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) mal vynikajúci začiatok sezóny, postupne vyhral jarné klasiky Gent – Wevelgem, Okolo Flámska aj Paríž – Roubaix a teraz sa po krátkej pauze znova dostáva do tempa na etapových pretekoch Okolo Kalifornie.

„Už som sa rozhodol. Myslím si, že na olympijských hrách mám veľkú šancu, ale musím zostať čerstvý. Určite zaradím do programu ako náhradné preteky Okolo Poľska, na ktorých sa pripravím na olympijské hry,“ prezradil majster sveta z roku 2005 pre flámsky denník Het Nieuwsblad.

Preteky Okolo Poľska sa uskutočnia 10. – 16. júla, vlani ich vyhral Slovák Peter Sagan, ktorý teraz exceluje na Okolo Kalifornie, kde bol prvý v úvodných troch etapách. Olympijská súťaž mužov s hromadným štartom je na programe 28. júla, šesť dní po poslednej etape Tour de France.