Cyklisti môžu pomôcť detským onkologickým pacientom

Cyklistika
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Aj jazdením na bicykli možno pomôcť onkologicky chorým deťom.

V nedeľu 2. júna sa na bratislavskej Železnej studničke uskutoční prvý ročník cyklistických pretekov Novomestský pedál.

Celý výťažok zo štartovného pôjde na pomoc deťom, ktoré trpia onkologickým ochorením.

Preteky organizuje bratislavská mestská časť Nové Mesto v spolupráci s občianskym združením Deťom pre život a budú súčasťou série pretekov s názvom Župný pohár – Na bicykli deťom.

Štart i cieľ bude na lúke pri bývalej reštaurácii Snežienka. Okruh má päť kilometrov s prevýšením 200 metrov. „Preteky sú otvorené pre všetkých priaznivcov cyklistiky – deti aj dospelých,“ uviedol novomestský starosta Rudolf Kusý.

Pripravené sú súťažne kategórie pre všetky vekové skupiny. Viac informácií o cyklistickej súťaži, podmienkach i o tom, kde sa prihlásiť, je možné nájsť na internetovej stránke novomestskypedal.sk. Agentúru SITA informoval novomestský hovorca Marek Tettinger.

Nedeľné preteky budú spojené aj s veľkou oslavou Medzinárodného dňa detí. Mestská časť pre deti pripravila množstvo súťaží, atrakcií, cien a prekvapení. Súťažiť budú na viacerých stanovištiach – čaká na ne napríklad žonglovanie s loptou, futbalová streľba na presnosť, vedomostné úlohy, zábavné spoznávanie lesa či ľudského tela. Okrem toho sa deti budú môcť vyšantiť na rôznych atrakciách aj v tvorivých dielňach. Celý program osláv MDD bude zdarma. V spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava v lokalite posilnia mestskú hromadnú dopravu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Kusý