Cyklisti na Tour cez voľný deň neoddychujú, aby nestvrdli

Peter Velits
Peter Velits Foto: SITA/Tomáš Somr

MACON 10. júla (WEBNOVINY) – Po náročných deviatich etapách si cyklisti na Tour de France v utorok vychutnávajú voľný deň v Macone.

Po prvej časti pretekov sú slovenskí cyklisti s doterajším priebehom spokojní.

Peter Sagan má vo vlastníctve zelený dres lídra bodovacej súťaže aktivity, keď vyhral tri etapy.

Peter Velits skončil raz tretí a v pondelkovej časovke bol siedmy, v celkovom poradí je z tria Slovákov najvyššie s odstupom 8:44 min na žltého Bradleyho Wigginsa z Veľkej Británie.

Martin Velits si plní úlohy domestika tímu Omega Pharma-QuickStep, v sobotu bol v horách v dlhom úniku a momentálne mu patrí 87. priečka. „Deň oddychu nám padne dobre. Bude ako každý iný voľný deň na Tour. Trochu sa odvezieme, aby nohy úplne nestvrdli, nebudú chýbať masáže. V prvom rade ale budeme celý deň v pokoji,“ povedal Peter Velits.

V časovke urobil pár chýb

Cyklistika
Foto: SITA/AP
Velits
Foto: SITA/AP Laurent Rebours

Jazdec tímu Omega Pharma-QuickStep by chcel vylepšiť svoje doterajšie najlepšie umiestnenie na Tour, vlani ho v Paríži klasifikovali na 19. pozícii.

V súčasnosti je dvadsiaty a môže pokojne pomýšľať na splnenie svojho cieľa. Velitsovi vyšla pondelková časovka.

„Nebola z mojej strany zlá. Viem, že som urobil zopár chýb. Úvodnú časť idem vždy dobre, ale v závere mi už chýbajú sily. Musím na tom do budúcnosti popracovať. Posledných desať kilometrov bolo pre mňa v pondelok už dlhých, už som nedokázal ísť prevod ako v úvode časovky. Byť však v tejto disciplíne v desiatke na Tour je dobrý výsledok, takže som spokojný. Verím, že ešte dosiahnem ďalšie dobré výsledky,“ uviedol Peter Velits.

Necítil sa dobre

Rodák z Bratislavy, ktorý už dlho žije v Púchove, sa po víkendových horských etapách necítil práve najlepšie. Aj keď chcel bojovať s najlepšími, v závere im už so silami nestačil.

„Sobota bola pre mňa asi najťažším dňom v doterajšom priebehu Tour. Mrzí ma, že ma súperi utrhli pod vrcholom a ja som prišiel do cieľa so stratou. V nedeľu sa to zlepšilo a v pondelok boli na tom nohy ešte lepšie. Potvrdilo sa, že na Tour je každý deň iný. Potrebujem pár ťažkých etáp na rozjazdenie,“ doplnil Peter Velits.

Majster Slovenska v časovke štartuje na Tour už štvrtýkrát. Na inú atmosféru ako na bežných pretekoch si zvykol. Tour je výnimočná nielen diváckym záujmom a náročnosťou trasy.

„Brat Martin ide Tour prvýkrát a vidí veľký rozdiel. Sú to najväčšie preteky na svete a záujem o ne je naozaj enormný. Atmosféra na Tour je skvelá. Teším sa na ďalšie etapy a verím, že mi ešte nejaká sadne a dosiahnem v nej dobrý výsledok. Teraz sa sústredím na Alpy a potom prídu Pyreneje,“ povedal Peter Velits.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin VelitsPeter SaganPeter Velits