Cyklisti Saganovci a Velits budú bojovať o miesta na OH 2012

Sagan
Liquigas-Cannondale Peter Sagan. Foto: SITA/AP/Arturo Rodriguez

PEKING 3. októbra (WEBNOVINY) – Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci a Peter Velits sa od stredy do nedele pokúsia v čínskom Pekingu o vybojovanie ďalších miesteniek pre Slovensko na olympijské hry do Londýna 2012.

Slovenskí cyklisti majú zatiaľ istotu jedného účastníka olympijských pretekov, stále však majú šancu vybojovať ďalšie tri miesta. UCI prerozdeľuje svoju kvótu na základe svetového rebríčka WorldTour, v ktorom je Slovensko zatiaľ sedemnáste.

Na 15. priečku, ktorá zabezpečuje štyri olympijské miestenky, mu chýba 11 bodov. V Pekingu sa bude v každej etape bojovať o 14 bodov a v celkovom poradí o 464 bodov, víťaz získa rovnú stovku.

„V Pekingu nás čaká na úvod časovka (11,3 km) a potom štyri etapy so záverom na Olympijskom štadióne. Ideme do neznámeho prostredia, ale mám teraz slušne natrénované, takže rád by som zakončil úspešnú tohtoročnú sezónu v dobrom svetle. Bol by som rád, keby sme získali aj ďalšie body pre Slovensko pre budúcoročnú olympiádu v Londýne, kde máme zatiaľ len jednu miestenku,“ uviedol pred odchodom do Číny pre svoj web saganpeter.com Peter Sagan.

Centrom pretekov Okolo Pekingu bude Olympijský štadión známy aj ako Vtáčie hniezdo. V stredu sa v jeho okolí smerom k bývalému plaveckému olympijskému centru uskutoční časovka na 11,3 km, vo štvrtok pri ňom odštartujú 2. etapu a v nedeľu bude v jeho blízkosti cieľ celých pretekov.

Sobotňajšia 4. etapa sa bude končiť v areáli Šun-ji, v ktorom Michal Martikán, Elena Kaliská a Peter s Pavlom Hochschornerovci vybojovali pred troma rokmi olympijské triumfy. Po Okolo Pekingu sa budú dať body do rebríčka World Tour ešte získať na Okolo Lombardie 15. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elena KaliskáJuraj SaganMichal MartikánPeter SaganPeter Velits