Preteky Okolo Chorvátska vyhral domáci jazdec Kvasina

Najkrajšie momenty z pätnástej etapy Tour de France
Cyklisti počas posledných metrov 15. etapy Tour de France, ktorá viedla z Mende do Valence a merala 183 kilometrov. Foto: SITA/AP

ZÁHREB 24. apríla (WebNoviny.sk) – Domáci jazdec Matija Kvasina z tímu Synergy Baku Cycling Project sa stal celkovým víťazom etapového podujatia Okolo Chorvátska.

Druhý skončil Dán Jesper Jansen zo zoskupenia Tinkoff, na treťom mieste klasifikovali Španiela Víctora De La Parteho (CCC Sprandi Polkowice). Nedeľňajšiu 6. etapu s cieľom v Záhrebe vyhral Nór Sondre Holst Enger pred Belgičanom Edwardom Theunsom.

Na podujatí štartovalo aj trio Slovákov z tímu Tinkoff. Juraj Sagan v nedeľu obsadil 36. miesto a v celkovej klasifikácii obsadil 65. pozíciu, Erik Baška bol v záverečnej etape na 112. priečke a celkovo skončil osemdesiaty. Michael Kolář v nedeľu uzatváral výsledkovú listinu na 126. stupienku a v klasifikácii podujatia obsadil 111. miesto.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Chorvátska:

6. etapa (Sveti Martin – Záhreb, 158,5 km): 1. Sondre Holst Enger (Nór.) IAM Cycling 3:45:14 h, 2. Edward Theuns (Belg.) Trek-Segafredo – rovnaký čas ako víťaz, 3. Timothy Dupont (Belg.) Verandas Willems +2 s, 4. Markus Eibegger (Rak.) Felbermayr-Simplon Wels, 5. Laurens De Vreese (Belg.) Astana – obaja +3, 6. Brecht Dhaene (Belg.) Verandas Willems +5, … 36. Juraj Sagan +1:02 min, 112. Erik Baška +5:31, 126. Michael Kolář (všetci SR) – všetci Tinkoff +6:57

Konečné poradie po 6. etape: 1. Matija Kvasina (Chor.) Synergy Baku Cycling Project 23:29:29 h, 2. Jesper Hansen (Dán.) Tinkoff +24 s, 3. Víctor De La Parte (Šp.) CCC Sprandi Polkowice +32, 4. Felix Grosschartner (Rak.) CCC Sprandi Polkowice +47, 5. Radoslav Rogina (Chor.) Adria Mobil +1:16 min, 6. Domen Novak (Slovin.) Adria Mobil +1:47, … 65. Juraj Sagan +25:59 min, 80. Erik Baška +29:57, 111. Michael Kolář (všetci SR) všetci Tinkoff +38:22