Cyklochodník medzi Sabinovom a Ražňanmi je dokončený

Cyklo
Foto: SITA

RAŽŇANY 1. decembra (WEBNOVINY) – Medzi mestom Sabinov a obcou Ražňany ukončili v týchto dňoch výstavbu cyklochodníka v investičnom náklade do 105 tis. eur.

Tiahne sa v dĺžke 1 066 metrov pozdĺž cesty tretej triedy. Bude slúžiť aj pre chodcov a tým splní tiež bezpečnostné hľadisko, lebo na tomto úseku dochádzalo k mnohým dopravným nehodám.

Na jeho realizáciu združili finančné prostriedky tri samosprávy. Mesto a obec sa podieľali na výstavbe rovnakou čiastkou cez 37 tis. eur, Prešovský samosprávny kraj prispel sumou 30 tis. eur.

Ako uviedol pre agentúru SITA starosta obce Ražňany Radovan Rokošný, chodník je široký 2,5 metra a bude slúžiť cyklistom aj chodcom. Spojenie obce a mesta občania využijú na dochádzku do práce aj na turistiku.

Hlavným dôvodom výstavby tohto chodníka bola bezpečnosť cestnej premávky. Bol to veľmi problematický úsek, na ktorom mali motoristi mnoho kolízií. Asfaltový koberec budú využívať chodci aj cyklisti,“ povedal Rokošný. Samospráva na budúci rok plánuje aj výstavbu chodníkov v obci.

Slávnostné otvorenie cyklistického chodníka je naplánované na budúci týždeň. Obec Ražňany je známa tým, že sa tu nachádza malé letisko, kde chodí na letecké podujatia veľa záujemcov. Starosta Rokošný vidí možnosti tohto projektu aj v rozvoji turistiky a športu v regióne. V blízkosti Sabinova sa nachádza rekreačné stredisko Drienica, odkiaľ turisti môžu využiť nový cyklistický chodník na výlety až do Ražňan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom