Dabrowská a Bopanna vyhrali mix na Roland Garros, dramatické finále rozhodol zápasový tajbrejk

Anna Lena Grönefeldová, Robert Farah, Gabriela Dabrowská, Rohan Bopanna
Zľava: Robert Farah a Anna-Lena Grönefeldová po finálovom zápasu mixu na Roland Garros, v ktorom podľahli kanadsko-poľskej dvojici Gabriela Dabrowská, Rohan Bopanna 6:2, 2:6, 10:12 (zápasový tajbrejk). Paríž, 8. jún 2017. Foto: SITA/AP.

PARÍŽ 8. júna (WebNoviny.sk) – Kanadská tenistka Gabriela Dabrowská a Ind Rohan Bopanna sa stali víťazmi miešanej štvorhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (28. mája – 11. júna).

Siedma nasadená dvojica „pavúka“ vo štvrtkovom finále zvíťazila nad nemecko-kolumbijským párom Anna-Lena Grönefeldová, Robert Farah za 66 minút tesne 2:6, 6:2, 12:10 (zápasový tajbrejk).

Dabrowská s Farahom pritom prehrávali o set a brejk, v tzv. supertajbrejku zvládli manko 3:5 (z náskoku 3:0) a najmä dva mečbaly v rade od stavu 7:9.

Roland Garros – miešaná štvorhra – finále:

Gabriela Dabrowská, Rohan Bopanna (Kan./India-7) – Anna-Lena Grönefeldová, Robert Farah (Nem./Kol.) 2:6, 6:2, 12:10 (zápasový tajbrejk) za 66 minút