Daft Punk podľa očakávaní dobyli albumový UK Chart

Daf punk
Foto: SITA

BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) – Francúzske duo Daft Punk podľa očakávaní debutuje so štvrtou štúdiovkou Random Access Memories (2013) na čele britského albumového rebríčka.

Z tejto nahrávky sa v prvom týždni vo Veľkej Británii predalo 165-tisíc kópií, čím sa stala najrýchlejšie predávaným albumom tohto roka. Daft Punk tak prekonali kanadského speváka Michaela Bublého so štúdiovkou To Be Loved (2013), z ktorej sa v úvodnom týždni predalo 121-tisíc kópií.

Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo majú okrem toho na svojom konte aj najlepšie sa predávajúci singel tohto roka, keďže predajnosť ich hitu Get Lucky už presiahla hranicu viac než 711-tisíc kópií.

Na dvojku klesla minulotýždňová jednotka – britský hudobník a spevák Rod Stewart s 28. štúdiovkou Time (2013), ktorá je zároveň jedinou nenovinkou v prvej päťke.

Na trojke štartuje americká indierocková kapela The National s albumom Trouble Will Find Me (2013), na štvrtom mieste je skupina Texas s nahrávkou The Conversation (2013), ktorá je ich prvou štúdiovkou po ôsmich rokoch, a na päťke debutujú 30 Seconds To Mars s albumom Love Lust Faith + Dreams (2013).

Do top 10 sa okrem toho dostala ešte jedna novinka, je ňou nahrávka Demi (2013) americkej speváčky Demi Lovato. Z prvej desiatky vôbec po prvý raz od svojho vydania vo februári 2012 vypadol album Our Version Of Events škótskej speváčky Emeli Sandé. Aktuálne mu patrí 15. miesto.

Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (19. mája 2013 – 25. mája 2013):

1. Daft Punk – Random Access Memories

2. Rod Stewart – Time

3. The National – Trouble Will Find Me

4. Texas – The Conversation

5. 30 Seconds To Mars – Love Lust Faith + Dreams

6. Rudimental – Home

7. Passenger – All The Little Lights

8. Caro Emerald – The Shocking Miss Emerald

9. Gabrielle Aplin – English Rain

10. Demi Lovato – Demi

Video: Daft Punk – Get Lucky

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Demi LovatoEmeli SandéRod Stewart