Dagmar P. sa z českej väzby na Slovensko nechce

Paragraf

TRNAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Slovenka Dagmar P., ktorá je vo väzbe v Českej republike, nepríde vypovedať ako svedkyňa v prípade únosu trnavského podnikateľa Ladislava Matoviča. Pred českými justičnými orgánmi uviedla, že nesúhlasí s uplatnením inštitútu dočasného odovzdania na Slovensko. Záznam z jej vypočutia v českej väznici čítali dnes na Okresnom súde v Trnave.

Dagmar P. uviedla, že má vážne zdravotné problémy a nie je schopná absolvovať prevoz väzenskou službou. Ani keby sa jej zdravotný stav zlepšil, súd sa jej výpovede nedočká. „Nesúhlasím s dočasným odovzdaním ani v budúcnosti, som pevne rozhodnutá nevypovedať,“ uviedla Dagmar P., ktorá figuruje v prípade Matovičovho únosu aj ako obvinená, čaká ju však samostatný súdny proces. V Českej republike je obvinená z vydierania tamojších podnikateľov a ďalších trestných činov. Rovnako ako v Českej republike, aj na Slovensku jej hrozí dlhoročné väzenie.

Matoviča uniesli ľudia zamaskovaní za policajných kukláčov pred piatimi rokmi z jeho reštaurácie Stará pošta. Polícia krátko po únose z jeho zorganizovania obvinila Dagmar P. a Igora H., mená únoscov a ďalšej ženy zapletenej do únosu a vydierania sa dozvedela až o niekoľko rokov neskôr. Na Okresnom súde v Trnave je podaný návrh na vyhlásenie Ladislava Matoviča za mŕtveho, proces však nebol ešte skončený.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom