Dajte mi pokoj, žiada premiér od kandidátov na prezidenta

Fico
Foto: SITA/DušanHein

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico bol vždy toho názoru, že keď niekto kandiduje za prezidenta, tak to robí preto, aby bol zvolený a nie preto, aby niekoho porazil.

Predseda vlády tak reagoval na vyhlásenia kandidáta na post hlavy štátu Andreja Kisku, ktorý povedal, že chce v budúcoročných prezidentských voľbách Fica poraziť.

„Mne je to v podstate úplne jedno, či pán Kiska kandiduje alebo nekandiduje, každý má právo kandidovať na prezidenta, ale ešte ani nezačal a už povedal, proti komu je. Neviem, či je to celkom správne. Je tu vôbec niekto, kto ma nechce poraziť? Na čo to takto staviame, na čo je to dobré?“ reagoval dnes premiér.

Kiska by mal podľa Fica ukázať verejnosti, že chce byť dobrý prezident a že má nejaký program.

„Nemôže mať program poraziť Fica. Čo je to za program? Budeme mať bilbordy na Slovenku, že volám sa Kiska a chcem poraziť Fica?“ pýtal sa predseda vlády. Každého kandidáta na post prezidenta preto vyzval, nech mu dá svätý pokoj.

Fico zároveň opäť odmietol úvahy o tom, že by sa on sám chcel stať hlavou štátu. „Máte pocit, že v tomto okamihu nemám čo robiť? Máme toľko povinností a starostí, ani mi to nepríde na rozum, že čo bude niekedy v apríli v roku 2014,“ poznamenal premiér.

Vláda teraz podľa jeho slov musí súperiť s nezamestnanosťou a slabým hospodárskym rastom. „Pretože keď si uvedomím večer, keď prídem domov, čo všetko sme absolvovali alebo čo nás čaká, tak toto je téma, ktorá v Smere nerezonuje, nepovažujem ju za podstatnú,“ ukončil Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaRobert Fico