Ďaloga a Jaroš chýbali na tréningu, Ramsaymu sa po zápase s Nemeckom nespalo dobre

Craig Ramsay
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Foto: archívne, SITA/Marek Lukáč.

KOŠICE 16. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia po nepríjemnej prehre v stredu večer s tímom Nemecka (2:3) na domácich majstrovstvách sveta absolvovala vo štvrtok podvečer tréning na vedľajšej ploche košickej Steel arény.

Na ľade sa nepredstavili dvaja hráči – obrancovia Marek Ďaloga a Christián Jaroš. Ďaloga nútene pauzuje od zásahu pukom do tváre v sobotňajšom súboji proti Fínom. Jaroš utrpel menšiu indispozíciu v stredu proti Nemcom.

„Po takomto zápase sa nám všetkým nespalo príliš dobre. Museli sme si však oddýchnuť, vstať a sústrediť sa na ďalšiu prácu. Vieme, že nás ešte čakajú tri duely a na tie musíme byť pripravení. Opäť zo seba musíme vydať maximum,“ myslí si kouč Slovenska Craig Ramsay.

„Noc bola ťažká. Ťažko je už teraz riešiť záver včerajšieho stretnutia. Človek má milión možností na to, čo urobiť. Ja som urobil chybu, mám z toho veľké ponaučenie a musíme ísť ďalej,“ zhodnotil smutným hlasom obranca Martin Marinčin a dodal: „Hráme super hokej a chceme v tom pokračovať.“

V piatok 17. mája Slováci odohrajú ďalší duel na MS 2019, popoludní od 16.15 h ich čaká zápas proti Francúzom.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemecká hokejová reprezentáciaSlovenská hokejová reprezentácia