Ďalší prepad stávkovej kancelárie, muž sa vyhrážal zbraňou

Polícia pátra po lupičovi
Polícia žiada o pomoc pri pátraní po mužovi, ktorý je podozrivý z dvoch minuloročných bankových lúpeží. Foto: SITA/KRPZ Bratislava

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Polícia pátra po páchateľovi štvrtkového lúpežného prepadnutia stávkovej kancelárie na Bieloruskej ulici v Bratislave.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, okolo 12:20 vošiel neznámy páchateľ do stávkovej kancelárie a pod hrozbou použitia zbrane požadoval od zamestnanca kancelárie peniaze.

Zamestnanec sa bál o život

Zamestnanec mu z obavy o svoj život a zdravie dal 1000 eur. Následne páchateľ ušiel. Lúpež sa zaobišla bez zranení. Podľa dostupných informácií bol muž vysoký približne 180 centimetrov, oblečenú mal tmavú bundu s kapucňou, tvár si maskoval šálom.

Ak si občania všimli v čase okolo 12:20 na Bieloruskej ulici v Bratislave a v jej blízkom okolí unikajúceho muža alebo akékoľvek podozrivé konanie osoby, informácie môžu polícii poskytnúť na bezplatnom čísle 158, prípadne tak môžu urobiť aj osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Lupiči vyčíňali aj v záložni

V záložni pod bratislavským mostom SNP lúpili vo štvrtok krátko pred 11:00 dvaja muži. Jeden spacifikoval zamestnankyňu, druhý medzitým zobral viacero zlatých šperkov. Žena nebola zranená.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca, jeden z páchateľov bol asi 170 cm vysoký, oblečenú mal čiernu bundu s kapucňou a svetlé rifle, na hlave mal čiapku.

Druhý mal asi 180 cm, oblečenú mal čiernu bundu a čierne nohavice, na hlave mal šiltovku s biely nápisom. Prípadní svedkovia, ktorí si všimli niečo podozrivé, môžu akékoľvek informácie poskytnúť na linke 158, prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom