Ďalšia tragédia vo Francúzsku, haváriu TGV neprežilo 10 ľudí

Vlak
Foto: Twitter/Russia Today

ECKWERSHEIM 15. november (WebNoviny.sk) – Francúzsko po piatkových teroristických útokoch v Paríži, pri ktorých Islamský štát zabil vyše 120 ľudí, zasiahla ďalšia tragédia. Desať obetí a 29 zranených si v sobotu vyžiadalo vykoľajenie rýchlovlaku TGV počas skúšobnej jazdy na novej vysokorýchlostnej trati z Paríža do Štrasburgu. K nehode došlo v meste Eckwerscheim neďaleko nemeckých hraníc. Päť osôb z vlaku je nezvestných, informovali francúzske médiá.

Uviedli tiež, že sú nejasnosti ohľadom počtu osôb vo vlaku. Predpokladá sa totiž, že v súprave sa okrem zamestnancov SNCF, ktorí mali byť jedinými cestujúcimi, nachádzali zrejme aj štyria maloletí – zrejme deti zamestnancov. Vlak vykoľajil na mieste budúceho mosta, kde sa dostal do vodného kanálu. Prevrátil sa na bok a zachvátil ho požiar. Podľa hovorkyne departamentu Bas-Rhin (Dolný Rýn) Viviane Chevalllierovej nič nenaznačuje, že by havária vlaku mala nejakú súvislosť s piatkovými útokmi v Paríži.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Príčinou nehody bola nadmerná rýchlosť, hoci je priskoro na to povedať, prečo vlak išiel tak rýchlo, uviedla prefektúra. Na snímkach agentúry Reuters vidno čiastočne potopenú lokomotívu v kanálu pri trati a ďalšie rozbité časti vlaku na poli. Na mieste zasahovali zdravotníci a policajní potápači. Druhá časť vysokorýchlostnej železničnej trate z Paríža do Štrasburgu, na ktorej došlo dnes k nehode, sa má začať verejne používať od apríla 2016.

French high-speed train derails & catches fire near Strasbourg https://t.co/awvap1Cl4U pic.twitter.com/Dpk9EfC2tb— RT (@RT_com) 14. Listopad 2015

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN